AKP'den aday adayıydı, Saadet'te GİK üyesi oldu

24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde AKP'den Milletvekili aday adayı olan iş adamı Mustafa Tuncer Saadet Partisi'nin GİK üyesi oldu 

AKP'den aday adayıydı, Saadet'te GİK üyesi oldu

sakaryayenihaber.com- 
İş adamı Mustafa Tuncer, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ABD Şube Başkanı iken, 24 Haziran 2018'de gerçekleştirilen genel seçimler öncesinde AKP'den Sakarya Milletvekili aday adayı olmuştu. Aday listesinde yer bulamayan Tuncer, bu yıl Şubat ayında yeniden MÜSİAD ABD Başkanlığına seçildi. Ancak, Ekim ayı başında görevini Ayhan Özmekik’e devretti. Tuncer, 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminin ardından ABD'de Fetullahçı Terör Örgütünü (FETÖ) anlatan kitaplar yayınladı, basın açıklamaları yaptı. Tuncer Başkanlığındaki MÜSİAD ABD üyeleri FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yaşadığı çiftliğin önünde de defalarca eylem yaptı. 
SAADET'E GEÇİP YÖNETİME GİRDİ
Mustafa Tuncer, siyasi yaşamında da yeni bir tercihte bulunarak Saadet Partisi'ne geçti. Tuncer, dün gerçekleşen Saadet Partisi'nin 7. olağan genel kurulunda GİK (Genel İdare Kurulu) üyeliğine seçildi. 
Tuncer, sosyal medya hesabından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'na teşekkür etti. 
MANİDAR MESAJ
İş adamı Mustafa Tuncer'in ağabeyi Ebubekir Tuncer, bu gelişmeyi sosyal medya hesabından paylaşırken manidar ifadeler kullandı. Kardeşi Mustafa Tuncer'in yaptıklarını anlatan ağabeyi, "Maalesef pek takdir görülmeyen fedakarlığı ilk defa Temel bey tarafından takdir edilip "Ülkenin senin gibi vatan evlatlarına ihticayı var denilerek görev tevdi edilmiştir" ifadesini kullandı. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2019, 00:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort