AKP'li kadınlarda sular durulmuyor. Bu sözler Hatipoğlu'na

AKP İl Kadın Kollarında yaşanan tartışmanın yankıları sürüyor. Taraflardan İl Kadın Kolları yönetim kurulu üyesi Şebnem Arapoğlu, kendisiyle birlikte disiplin kuruluna sevk edilmesini istediği il başkanı Zehra Hatipoğlu için sert konuştu 

AKP'li kadınlarda sular durulmuyor. Bu sözler Hatipoğlu'na

“Ucuz oyun oynuyor”
AKP’de sular durulmuyor. Kadın Kolları’nda çığ gibi büyüyen tartışma önce yargı, adından disiplin kuruluna kadar gitti. İl Kadın Kolları başkanlığına adı geçen Şebnem Arapoğlu, Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu’nun kendisini potansiyel tehlike gördüğünü ve üzerinde ucuz oyun oynadığını ileri sürdü, üzerinden Ekrem Yüce’ye operasyon yapılmak istediğini iddia etti.
“TANIDIKÇA UZAKLAŞTIM”
5 yıldır patide görev yaptığını ve verilen her görevi yerine getirdiğini söyleyen AKP İl Kadın Kolları yönetim kurulu üyesi Şebnem Arapoğlu, 24 Haziran genel seçimlerle başlayıp, kongre sürecine girildiği bu günlerde tırmanışa geçen Zehra Hatipoğlu ile aralarındaki gerginliği Gazetemiz Haber Koordinatörü Günay Yazıcıoğlu’na anlattı. İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu’nu 5 yıl içerisinde çok iyi tanıdığını ve tanıdıkça kendisinden uzaklaştığını söyleyen Arapoğlu; “Ben teşkilatı vatanın bir ucundan tutmak olarak görürüm. Bana verilen her görevi yerine getirdim. Giremedikleri yere girdim, konuşamadıkları yerde konuştum” dedi.
 “TACİZ VE SALDIRI GÖRÜYORUZ”
En son Kurban Bayramı’nda Zehra Hatipoğlu’nun kendisini aradığını söyleyen Arapoğlu; “ ‘Basına düşük’ dedi. Haberi attı. Sonra beni arayarak, ‘Ama aslında doğru söylemişler’ dedi. Haberde Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’nin kadın kollarından seçimlerde aday adayı olmuş iki arkadaşımızı bazı kuruluş müdürlüklerine atamasına yönelik eleştiriler vardı. Ben kadınların kıymet görmesi taraftarıyım. Kadın kolları çok fazla yerlerde çalıştırılıyor. Biz çok taciz ve saldırı görüyoruz. Ekrem Yüce’nin böyle bir atama yapması benim çok hoşuma gitti. Bizim ciddi anlam orada başarılı arkadaşlarımız var. Her ne kadar bizim kadın kolları başkanımız lise mezunu olsa da, ekip üniversite mezunlarından oluşuyor. 
“BENİ GÖREVDEN ALDI”
Bayramdan sonra ki yürütme toplantısında,  Zehra hanımın son atamalarla ilgili rahatsızlığınızı öğrenmek istedim. Kadın kollarına siz sahip çıkmayacaksanız kim sahip çıkacak. Dedi ki, ‘Bana soran olmadı’  Dedim ki, ‘biz bir teşkilatız ve birbirimizi korumakla sorumluyuz. Eğer bu adam gelir gelmez kadın kollarından bir atama yapmışsa, bizim hepimizin alkışlaması gerektiği ki atamanın ertesi günü ben destek tweti attım, tebrik ettim. Bunun bile hesabını bana sordular. Ben dava arkadaşımı neden kutlamayayım. Böyle bir mantık olabilir mi? Bu kadınlar, çoluğunu çocuğunu bırakıp, gece yarılarına kadar partimiz için çalışıyor. ‘Size bu kadınları ezdirmeyeceğim’ dedim. O gün aramızda bir gerginlik yaşandı. Bir hafta sonra da beni Yürütme Kurulu’ndan aldı. Mücadele ederken siz beni çıkartamazsınız deyip, toplantıyı terk edip çıktım. 
“HADDİMİ VE TERBİYEMİ HİÇ AŞMADIM”
Bir kızcağıza şunu yazdırmış, ‘Ben Şebnem Arapoğlu’nun kafesine gittim, bana Ekrem Yüce imzalı ‘benim adayım Şebnem Arapoğlu’dur’ diye bir kâğıt gösterdi. Şimdi sorarım size ben 5 yıldır o teşkilattayım, o kadar mobinge uğramama rağmen haddimi ve terbiyemi hiç aşmadım. Haksız görünen yerde yumruğumu vurmayı bildim. Sayın Hatipoğlu, piyasaya ‘bakın sizin il başkanı olarak konuştuğunuz kadın evrakta sahteci, dolandırıcı’ imajı vermeye çalışıyor. Bunun başka bir açıklaması yok. 
“BU KADAR MI DÜŞTÜN”
İl Başkanım Yunus Tever beni çağırdı ve kendisine yaşananları anlattım. Gerçekten çok ucuz bir oyun. Bunu insanlar duyduğunda ‘yok ya Zehra başkan bu kadar mı düştü artık, bu kadar mı çaresiz kaldı’ diyor. Bu benim kişilik haklarıma saldırır, karşımda ki kim olursa olsun böyle bir iftirayı yutmam mümkün değil. Benim bir ailem var, benim bir saygınlığım var, çevrem var. Ben bu suç duyurusunda bulunacağım. Gittim suç duyurusunda bulundum.
DİSİPLİN KURULUNA SEVKİNİ İSTEDİM
İkinci adımımı da attım, kendim de dahil, bu olayda adı geçen herkesin disipline verdim. Siyasi Partiler Kanununa göre evrakta sahtecilik ihracı gerektirir, eğer ben evrakta sahteci isem beni ihraç et ama onlar evrakta sahteci ise gereği yapılsın. Dilekçenin tüm muhatapları ile beraber disiplin kuruluna sevkini istedim. Bu anlamda hem Sakarya’ya, hem de Genel Merkeze kendimi anlatabilirim. Kim iftirada bulunduysa bunun hesabını ödesin.
“BENİ O KOLTUĞA YAKLAŞTIRIYOR”
 Zehra Hatipoğlu kendine bir rakip gördü ekarte etmeye çalıştı. Ben bugüne kadar hiç il kadın kolları başkanlığını düşünmedim. Fakat Zehra Hatipoğlu benimle ilgili her hamlesinde o koltuktan uzaklaşırken, beni oraya yaklaştırıyor.  Siyasette 5 dakika da nelerin değiştiğini çok iyi biliyoruz. Hiç aklımda olmayan şeyleri aklıma sokuyor. Hiç kimsenin hırsı uğruna benim şahsiyetim ile oynama hakkı yok. İl başkanlığı onun olsun, benim şerefimle oynamasın, özrünü dilesin ben çekilirim. Ama ne adım atarsa aynı adımla karşılığını veririm. 
“HEDEF EKREM YÜCE”
Benim üzerimden Ekrem Yüce’ye operasyon yapılmak isteniyor. Zehra Hatipoğlu bizi yerel seçimlerde de çalıştırmadı. Gidip İl Başkanı’na:; ‘Bakın Şebnem Arapoğlu’na böyle bir imzalı kağıt verilmiş. Sizi takmıyor, milletvekillerini takmıyor. Siyasi dengeleri, otoriteyi takmıyor. Kendi başına bir şey oluşturmaya çalışıyor’ diyor. Bu çok çirkin. Ekrem Yüce’nin buraya isminin yazılması, altında ‘imzasını gördüm’ demesi çok çirkin. Kaldı ki ben teşkilatçılık uğruna sana kafa tutmuşken, öyle bir şey yapmam  mümkün değil. Koltuğun için değil, teşkilatın için çalış.”

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2019, 18:19
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakkukukbılensenmisın
hakkukukbılensenmisın - 9 ay Önce

Kadın kollarında calıstı dıye atamaya alkıslamak mı
Yanı kadın kolları bır is kapısı oylemi?
28 YASINDA KIZIM ONCA OKULU BOSUNA OKUDU YANI.
HA BIDE KADIN KOLLARINDA UNIVERSITE MEZUNLARI VARKEN NRDEN BELGIN?
SEBNEM HAYAL ALEMINDE. .

akkadın
akkadın - 9 ay Önce

Ak degil karalama kadın oldu bunlar .
Ekrem basjanlik ne mevzu var .kendi dıdısmelerını ekrem baskan adını kullanarak yurutuyorlar .
Ayıp koca kadınsınız bide ak jadınlar demeyın bari .kendı meselenizi devlet meselesi yapmayın

ıtıraz
ıtıraz - 9 ay Önce

Ak kadınlar iki kisiden ıbaret değil.Ak Kadınlar diye baslık atarak bu olaylardan habersiz kadınlarımıza hakaret edıyosunuz baslıgı Şebnem ve zehra. Koyun. Teskilat baskani ve reisınin arkasında oldu hep

yazık
yazık - 9 ay Önce

Arapoğlu madem hakkını arıyorsun dava ettin yeterli. Surekli ispat istegı kime niye.reşse zarar verıyırsunuz sende zehra da .birbirinize nefretınızden Teşkilatı cıgniyosunuz.bence ıkınızınde dusıpline gıtmesı lzım .teskilat dava askı demeyşn bosuna

zehra çiçek
zehra çiçek - 9 ay Önce

Zehra Hatipoğlunun ve eşinin geçmişinin Akp tarafından araştırılması gerek.Arkasında kimlerin olduğu,bu kadar nasıl,il kadın kolları başkanı olarak kaldığı tesbit edilmeli.Zehra Hatipoğlunun artık gitme zamanı geldi,geçiyor bile.

Okuyucu
Okuyucu - 9 ay Önce

Her kongre sürecinde, İl Kadın Kolları Başkanlığına göz dikiyorsunuz, birine gaz verip, mevcut başkanı ve kendisini yıprattırıp, asıl düşündüğünüz kişiye yer açıyorsunuz, ama her ne hikmetse her defasında aday olarak Zehra Hanım açıklanıyor.

SIRADAKİ HABER