AKP'li vekilden Özkoç'a: Bir yerlerini kırmalıydık

CHP ve AKP vekillerin yumruklaşması gündemden düşmüyor. AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kiler Engin Özkoç'la ilgili çarpıcı sözler söyledi. Kiler,"Bir daha meclise gelirse aynı muameleyi görecek" dedi.

AKP'li vekilden Özkoç'a: Bir yerlerini kırmalıydık

Mecliste yaşanan kavgayla ilgili açıklamalar ardı ardına geliyor. AKP Biitlis Milletvekili Vahit Kiler, Cumhurbaşkanı için kullandığı sözlerle konuşulan Engin Özkoç için "Bir yerlerinin kırılması lazımdı orada, elinin kolunu sallayarak çıkması içimi soğutmadı. Bir daha gelirse aynı muameleyi görecek" diye konuştu.

"BİR YERLERİ KIRILMALIYDI"

Kiler, “O hainin, o alçağın, o onursuzun çok afedersiniz o şerefsizin söylemleri bundan ibarettir. Diğer türlü hiç kimse hele hele bir milletvekili parlementoda o sözleri bir şahsa dahi kullanamaz, bırakın bir devlet başkanını sıradan bir şahsa dahi kullanamaz. Dışarıda o sözleri bir şahsa etsin çeker vururlar. O alçağın o Meclis'ten çıkarken muhakkak bir yerlerinin kırılarak çıkması lazımdı, elini kolunu sallayarak çıkması içimi soğutmadı." dedi.

"EKSİK OLANI TAMAMLAYACAĞIZ"

Özkoç'un milletvekilliğinin düşürülmesi için uğraşacaklarını belriten Kiler, “Siz o alçakça ifadeleri kullanacaksınız utanmadan sıkılmadan gelip Meclis kürsüsüne çıkıp konuşma hadsizliğini kendinizde bulacaksınız. O gün geri duracak zaman değildi, o gün o hadsize haddini bildirecek zamandı ve rabbim nasip etti sizden aldığımız güçle ona haddini bildirdik. O şahıs o insan müsveddesi bundan sonra inşallah o Meclis'e gelmez. Ne zaman gelse aynı muameleyi görecek, eksik olanı tamamlayacağız. Ama tezkere geldi, dokunulmazlığı önümüzdeki hafta kaldırılsa, bizde zevkle elimizi kaldıracağız ve o alçağın, o vatan haininin milletvekilliğini düşüreceğiz bir daha Meclis'e giremeyecek.” ifadelerini kullandı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 22:27
banner3
YORUM EKLE