AKP Sakarya'da değişim başlıyor! Rapor hazırlandı...

AKP’de önümüzdeki ay başlayacak ilçe kongreleri öncesinde değişecek ilçe başkanlarıyla ilgili rapor hazırlandı. Milletvekilleri ve il başkanın katıldığı toplantıda alınan karara göre bir çok ilçede değişim yaşanacak

AKP Sakarya'da değişim başlıyor! Rapor hazırlandı...

AKP’de kongre takvimi genel merkeze sunulmadan önce hangi ilçe başkanlarının görevine devam etmeyeceğiyle ilgili toplantı yapıldı. Milletvekilleri ve İl Başkanı Yunus Tever’in yaptığı toplantıda ilçe başkanlarının performanslarının masaya yatırıldığı öğrenildi. Bu arada İl Başkanı Yunus Tever de ilçe başkanlarıyla ilgili raporunu genel merkeze verdi.

3 DÖNEM KURALI GEÇERLİ

Taraklı ve Karapürçek ilçe başkanları 3 dönem görev yaptıkları için tüzük gereği yeniden aday olamayacak. Pamukova, Erenler, Kaynarca, Ferizli ve Söğütlü ilçelerinde değişime gidilmesi gündemde. Kocaali, Serdivan, Arifiye ve Karasu’da ise ilçe başkanlarının yerlerini koruyacağı öğrenildi. Adapazarı ile ilgili henüz net bir karar verilmediği öğrenildi.

SOFU KRİZ ÇIKARTTI

Hendek’te seçim kaybeden belediye başkan adayı Ali Kemal Sofu yeniden ilçe başkanlığı için nabız yoklarken, mevcut başkan Hasan Serdar Baykal’ın devam edip etmeyeceğiyle ilgili vekiller arasında görüş ayrılığı yaşandığı iddia edildi. Akyazı, Sapanca ve Geyve ilçe başkanlarının ise ilk rapora göre görevlerine devam etmesi kararı verildi.

Mustafa Kaya

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Kılıç
Hasan Kılıç - 1 yıl Önce

Erenler ilçe Başkan’hakkındaki düşünceler’e katılmıyorum.Erenler Belediye olalı ilk defa Çalışkan insanlara kıymet veren,Çalışmalarıyla örnek dürüst samimi ve Adaletli Beşir Doğrusever gibi bir Başkan gördü.Unutulmasın ki..Erenler’deBelediye Başkanlığını AK Parti kazandıysa İlçe Başkan’ı Beşir Doğrusever’in Payı Büyüktür.Reis’in dediği gibi her ilde Hz.ömer gibileri bulun. Hz.Ömer gibi hiç kimse olamaz ama.İşte size Sakarya ilinde günümüz ömerlerinden biri;Beşir Doğrusever.Başka söze gerek yok.Selam ve Saygılar.

Ydk yntm
Ydk yntm @Hasan Kılıç - 1 yıl Önce

Nasıl bu kadar eminsin? Seçim geliyor kazara beşir başkan tekrar başkan olurda yönetime girerim düşüncesiyle bu yorumları yapıyorsun. Hz ömer gibi derken gerçek hz ömer gibilerden bahsediyor reis çakma kolpacı ağzı bozuk olanlardna değil. İlk önce tanı bil ona göre savun

Serkan çelik
Serkan çelik - 1 yıl Önce

Hendek ilçe başkanlığına A. Kemal SOFU nün aday olmak istemesi R. Tayyip ERDOGAN' in Ak partiyi bırakıp başka bir parti kurarak ayrılması kadar gercekci bir olaydır. A. Kemal SOFU BL.Bakanligina aday olan ve çok az bir farkla kazanamayan bir adaydır.Ancak Hendek halkı asıl yaksizlik yapılan ve halada devam eden A. Kemal SOFU karalamalarini artık gördü ve bir dahaki dönemde aday olduğu zaman gerekeni yapacaktir.

Hasan Kılıç
Hasan Kılıç - 1 yıl Önce

Ben yönetime girmek için bir derdim yok.nasıl konuşacaüımı Senin gibilerden öğrenecek değilim.Bana cevap vermek sana düşmedi.eğer görüşmemiz gerekiyorsa ismini açıkla görüşelim.Ben yağcılık değil medeni bir şekilde fikrimi yazdım.Biz bu Ak partiye kurulumdan beri Sülalece oy verdik ve devam ediyoruz.bir şey söyleyeceksen karşıma çık.Bu işler öyle arkadan konuşmaya benzemez.

Erenlerli
Erenlerli - 1 yıl Önce

Mustafa bey Erenlerden bahsetmemişsin Erenlerde ne olur??

Murat tuna
Murat tuna - 1 yıl Önce

Ali Kemal Sofu yu yakından takip ederim. Arada bir gelir cayınıda içer. Nasıl bir kriz cokartmış anlamadım ? Bu yazı ısmarlama yazı olmuş. Yeni parti kuruluyor birileri öteye beriye geciyor oda niz butsdayız ilk günkü gibi diyor. Hooop kriz cıkardı oluyor. Hendek ilçesinde rantcılar tek bir isimden korkarlar oda Ali Kemal dir. Zaten ak parti götünümlü rantcılar turgutu desteklemeleri bu yüzdendi. Şimdi el altından ufak ufak topluyorlar dağıttıklarını