AKP'NİN GÖREVLENDİRDİĞİ KİŞİLER ÇARŞIDA PAZARDA VATANDAŞA AYNI SORUYU YÖNELTİYOR: BAŞKANDAN MEMNUN MUSUNUZ?

AKP’de Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesinde genel merkezden gönderilen kişiler, tebdili kıyafetle halkın nabzını tutuyor. Çarşıda, pazarda vatandaşla görüşen anketörler onlara belediye başkanlarından memnun olup olmadığını soruyor

AKP'NİN GÖREVLENDİRDİĞİ KİŞİLER ÇARŞIDA PAZARDA VATANDAŞA AYNI SORUYU YÖNELTİYOR: BAŞKANDAN MEMNUN MUSUNUZ?

İŞİ SIKI TUTUYORLAR
Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi, Mart 2019’da yapılacak seçimler öncesi ince eleyip sık dokuyor. Parti öncelikli olarak büyükşehirlerde anket çalışmasına başladı. Genel merkez tarafından görevlendirilen kişiler, tebdili kıyafetle halkın nabzını tutmaya başladı. Şehrimizde de çarşı, pazar, taksici, bakkal ve vatandaşlara belediye başkanlarından memnun olup olmadıkları ve yapılan hizmetleri beğenip beğenmedikleri soruluyor.
TAKVİM AÇIKLANACAK
Genel merkez görevlendirdiği isimlerin şehirlerle bağlantısı olmamasına da dikkat ediyor. Saha çalışmalarını yapan grup, elde ettiği verileri raporlayarak Yerel Yönetimler ve Seçim İşleri Başkanlığı’na sunacak. Milletvekilleri, teşkilat yöneticileri ve kanaat önderleriyle görüşmelerin tamamlanmasının ardından AKP’de yerel seçimlerle ilgili takvim açıklanacak. Genel Merkez aday belirleme sürecinin Kasım ayı sonuna kadar tamamlamayı hedefliyor.
İSTİFA İÇİN İZİN ŞARTI
Anket ve görüşmelerin tamamlanmasının ardından başvurular başlayacak. Aday olmak isteyen teşkilat üyeleri istifa için Ankara’dan izin almak zorunda. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, il başkanları toplantısında yerel seçimler için istifa etmek partililerin önce kendilerinden izin almak zorunda olduğunu açıklamıştı. AKP’de meclis üyeliklerine aday olacaklarla ilgili olarak da Genel Merkez’in belirleyeceği esaslar geçerli olacak. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE