AKŞENER FABRİKAYLA İLGİLİ CUMHURBAŞKANINA SESLENDİ:

 AL GERİYE FABRİKAYI

Çark Caddesi’nde halka seslenen İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Tank Palet Fabrikası ile ilgili, Cumhurbaşkanım al geriye fabrikayı. Şu 500 milyon dolarlık uçağı sat içine koy, yetmiyorsa ben ilk emekli maaşımın üç aylığının üçünü de bağışlıyorum” dedi

AKŞENER FABRİKAYLA İLGİLİ CUMHURBAŞKANINA SESLENDİ:

 AL GERİYE FABRİKAYI
banner24

CADDEDE KONUŞTU
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün ilimize gelerek Çark Caddesi’ndeki esnafı ziyaret etti. Caddenin başında toplanan kalabalığa hitap eden Akşener, kendisini dinleyenlerden seçim öncesinde kalp kırmamalarını istedi. Akşener, “Tepedekilerin o düşman diline aldanıp, komşularınızla, arkadaşlarınızla, akrabalarınızla sakın ola ki düşman olmayınız. Elbette ki seçtiğiniz adaya oy vereceksiniz. Ama lütfen birbirinizin kalbini kırmayın” dedi.
TANK PALET FABRİKASI
Tank Palet Fabrikası’yla ilgili açıklama yapan Akşener, “Tank Palet Fabrikası devletin değil, sizin paralarınızla kuruldu” dedi. “Tank Palet Fabrikası için inşallah gereği yapılacak’ diyen Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğana seslendi. Akşener, “Cumhurbaşkanım al geriye fabrikayı. Şu 500 milyon dolarlık uçağı sat içine koy, yetmiyorsa ben bir emekli olarak ilk emekli maaşımın üç aylığının üçünü de bağışlıyorum. Al fabrikayı geri” dedi.
TAKİPÇİSİ OLACAĞIM
Seçimde Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Uzman Doktor Cihan Kolip’in elini kaldıran Akşener, “Dr. Cihan Kolip benim kardeşimdir. Dr. Aydoğan Arslan da öyledir. Sakarya’nın en öncelikli sorunu nedir diye sorduğumda bana 200 bine yakın insanın depremde can güvenliğinin olmadığını söylediler. Ben bu konunun bundan sonra takipçisi olacağım. İki doktor adayımızı size, sizi de Allah’a emanet ediyorum. Ve sizden de 31 Mart’a o kulağı çekmenizi istiyorum” dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener dün ilimize geldi.  Çark Caddesinde yürüdükten sonra toplanan kalabalığa seslenen Akşener, kendisine gösterilen ilgiden memnun olduğunu söyledi. Akşener, “Biz bu gün Çark Caddesi’nde yürüyecektik, esnafımızla görüşecektik. Sonrada yerel basınımızla bir söyleşi yapıp geri dönecektik ama ilgiden ve kalabalıktan yürüyemedik” dedi.
EKONOMİYİ KONUŞALIM
Çark Caddesinde yürürken yaşlı bir kadınla olan konuşmasını vatandaşlarla paylaşan Akşener,  “Bağıra bağıra bana açız aç dedi. Sakarya’da 6 kişilik bir ailenin büyüğü bir anne, evi kiraysa çocukları işsizse ve biz açız diyorsa batsın bu dünya” dedi. Bunları konuşmak zorunda olduklarını dile getiren Akşener “Bu seçimde ekonomiyi, işsiz gençleri, belediyenin hizmetlerini, projelerini konuşmak durumundayız. Umutsuz gençleri tencere kaynatmakta zorlanan kadınları, yüzde 10 zam almış sürünen emeklileri, 6 - 6.5 liraya mazot kullanan ve ürünü pahalı olduğu için elinde kalan daha sonrada terörist ilan edilen çiftçileri konuşmak durumundayız. Konuşmalıyız ki sizin dertlerinize iktidar partileri çare olsunlar” dedi.
SİZİN PARANIZLA KURULDU
Tank Palet Fabrikası ile ilgili de konuşan Akşener, “Fabrika büyüklerinizin parasıyla kuruldu. Devletin parasıyla değil sizin paranızla kuruldu” dedi. Tank Palet Fabrikasının Türk Ordusunun en önemli silahlarının üretildiği bir yer olduğunu vurgulayan Meral Akşener, bu fabrikanın Katarlılara satıldığını söyledi. Tank Palet Fabrikası işçilerinin Türk Ordusuna ait gizli bilgi ve belgeleri Katarlılarla paylaşmak istemediklerini söyleyen Meral Akşener işçilerin bu yüzden için tayinlerini istediklerini vurguladı. ‘Tank Palet Fabrikası için inşallah gereği yapılacak’ diyen Akşener “Cumhurbaşkanım al geriye fabrikayı. Şu 500 milyon dolarlık uçağı sat içine koy, yetmiyorsa ben bir emekli olarak ilk emekli maaşımın üç aylığının üçünü de bağışlıyorum. Al fabrikayı geri” dedi.
DEPREM VE BİNALARIN SORUNLARI
İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cihan Kolip’in ve Adapazarı Belediye Başkan Adayı Aydoğan Arslan’ın projelerinden söz eden Meral Akşener “Cihan’a ve Aydoğan kardeşim bana Sakarya’da depremden sonra el sürülmemiş 10 bin ev var ani bir deprem olsa 200 bine yakın insanın problemi var onu çözeceğiz dediler. Ben ikisinin de bizzat takipçisi olacağım” dedi. Sakarya’nın 30 büyükşehrin içinde en az para alan şehir olduğunu belirten Meral Akşener “İhracat geri alımlarını sizden düşmüşler Ümit Dikbayır bunu düzeltmek için kanun teklifi verdi bunun takipçisi olacağız” dedi. Meral Akşener “Sakarya’yı Adapazarı’nı bu iki doktora teslim etmenizi en kalbi vaatlerimle sizden istiyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Abdulkadir Karga – Fuat İğci

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21