Akyazı karıştı! Bir açıklama da Yaşar Yazıcı'dan

Akyazı'da belediye başkanı Bilal Soykan ile eski başkan Hasan Akcan arasındaki zimmet tartışması büyüdü. Akcan'dan önceki başkan Yazıcı'dan da açıklama geldi 

Akyazı karıştı! Bir açıklama da Yaşar Yazıcı'dan

Akyazı Belediyesinin Ekim AYı Meclis toplantısında, belediye başkanı Bilal Soykan, belediyeye kesilen 700 bin liralık para cezasını eski başkan Hasan Akcan'dan isteyeceklerini söyledi. 
Bunun üzerine Hasan Akcan da kendi dönemlerinde de, eski başkan Yaşar Yazıcı'ya zimmet çıktığını ancak duyurmadıklarını söyledi. 
Akcan'dan önceki başkan Yaşar Yazıcı bu açıklamalara sosyal medya üzerinden cevap verdi. 
Yazıcı, Hz. Mevlana’nın “her lafa verilecek bir cevabım vardır. Lakin bir lafa bakarım birde söyleyene adam mı diye”  sözüyle başladığı açıklamasında şunları söyledi:
"Hiç kimse basiretsizliğini, beceriksizliğini ve kalitesizliğini başkasının üzerine yıkmaya çalışmasın. Altında kalır ve ezilmesi ağır olur. Aslında yüzyıllar öncesinden Hz. Mevlana şöyle cevap vermiş suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin bir lafa bakarım laf mı diye birde söyleyene bakarım adam mı diye!"

Akyazı’da şimdi gözler Belediye Başkanı Bilal Soykan’a ve onun yapacağı açıklamaya çevrildi. 
Bakalım Akyazı’da oluşan bu toz dumanlık bakalım yerini ne zaman temiz bir havaya, sağduyuya, berraklığa bırakacak. 

BELEDİYEYE ZİMMET NEDEN ÇIKTI
Akyazı Belediyesi Fen İşleri ekipleri Akyazı’nın Dokurcun Güvençler mevkiinde bulunan ve Karayollarına ait alandan kamyonla taş ve dolgu malzemesi aldığı fotoğraflanarak 2017 yılının Ağustos ayında işlem başlatılmış ve Karayolları tarafından izinsiz malzeme alımı yapıldığı için Akyazı Belediyesine 700 bin lira ceza kesilmişti. Bu olay yargıya taşınmış v e mahkeme tarafından da Karayolları tarafından kesilen cezanın yerinde olduğuna karar verilmişti. Ancak Akyazı Belediyesi bu cezayı ödememişti. 
Eylül 2019 ayında Belediyeye gelen Müfettişin yaptığı rutin denetimde bu cezanın raporunda yer  almış ve yine aynı raporda bahse konu olan cezanın Belediye tarafından ödenmesi halinde kamu zararı oluşacağı belirtilmiş ve c ezanın dönemin başkanı ile birim Müdürlerine zimmet çıkarılması gerektiği hususuna  da yer verilmişti. 
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER