Ali İhsan Yavuz muhalefeti bombaladı

Serdivan Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen AKP 72. İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan Genel Başkan yardımcısı Ali İhsan Yavuz muhalefete tepki gösterdi

Ali İhsan Yavuz muhalefeti bombaladı

AKP 72. İl Danışma Meclisi Serdivan Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Danışma Meclisi’nde konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Tank Palet üzerinden yapılan algı operasyonunun tutmayacağını belirterek, Sakarya’ya yapılan yatırımları hatırlattı, CHP’ye göndermede bulundu.
Divan Başkanlığını Fevzi Gürsoy’un yaptığı Danışma Meclisine; AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Milletvekili Recep Uncuoğlu, 25. Dönem Milletvekili Ali İnci, İl Başkanı Yunus Tever, Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Abdurrahman Döğücü, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer’in yanında ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve çok sayıda  partili yönetici katıldı.
AK DAVAMIZ
AKP İl Başkanı Yunus Tever, teşkilat mensupları, danışma meclisleri, ilçe başkanları ve birim başkanları toplantıları ile sürekli bir araya gelerek teşkilatlarında birlik ve beraberliği pekiştirmeye özen gösterdiklerini belirterek; “Bizim partimizin en önemli özelliklerinden birisi de değişimi, yenilenmeyi kendi içinde başarıyor olmasıdır. Bu vesileyle Ekim ayında başlayacak kongre sürecinde ilk önce delegelerimizi belirleyeceğiz. İlçelerimiz ve sonrasında il kongremizi gerçekleştirerek AK Parti ailesini daha da büyütecek, saflarımızı hem genişletecek hem de yenileyerek sıkılaştıracağız. Aynı istikamette gönül birliği yapmış dinamik, heyecanlı ve tecrübeli teşkilatlarla AK davamızı daha da güçlü kılacağız” dedi.
“TERBİYE VE RUH”
“AK Parti siyaseti, her şeyden önce bir terbiye ve ruh siyasetidir” diyerek konuşmasına devam eden Tever, “Bu terbiyede tevazu vardır. Bu terbiyede milletin içinde olma, milletin bir ferdi olduğunu asla unutmadan ve bu milleti millet yapan manevi dinamiklere bağlı kalarak, siyaseti bir ahlak ve irfan zemininde yürütmek vardır. AK Partili kardeşim, hiçbir zaman kendini partisinin önüne koymaz. Kendini partisinden önemli görmez. Bu millet kendisi için değil, kendisi bu millet için vardır. Her akşam yastığa başımızı koyduğumuzda o gün ne yaptığımızın muhakemesini, sorumluluklarımızı hakkıyla yerine getirip getirmediğimizin vicdan muhasebesini de yaparız. Başarımızın sırrı da bence budur. Başarımızın sırrı yaptığımız her işin samimiyet yüklü olmasıdır” sözleriyle partisini tanımladı.
EN BÜYÜK MAKAM 
İl Başkanı Tever’in adından, İl Kadın Kolları’nın faaliyetleri sine vizyon olarak salonu dolduran partililere izletildikten sonra, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu partililere hitaben konuştu. Hatipoğlu; “Ak kadınlar olarak ‘Bir derdimiz var’ diye çıktığımız bu kutlu yolda yıllardır mücadele ediyoruz. ‘Derdi olmayanın teşkilatçılığı olmaz’ dedik ve bizleri siyasetin özdeşi olarak nitelendiren sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde  yılmadan, dinlenmeden, yorulmadan milletimize hizmet etme gayreti içerisinde olduk. Bizler için en büyük makam, ‘millete hizmetkar olma’ makamıdır. Kalbimize millet, ülke, halk ve hakka hizmet sevdası ve tutkusunu veren rabbime şükürler ediyorum” dedi.  
 “KUKLALIĞINI YAPIYORLAR”
Milletvekili Recep Uncuoğlu ise yaptığı konuşmada, HDP’ye destek veren siyasi partileri eleştirirken, partilerinden ayrılan Ahmet Davutoğlu ve Ayhan Sefer Üstün’e göndermede bulundu. Uncuoğlu; “HDP li belediye başkanları görevden alınınca birileri onların etrafından pervane oldular. Türkiye’ye diz çöktürmek isteyenlerin kuklalığını adeta zevkle yerine getiriyorlar. Türkiye’ye yönelik tüm saldırılara karşı sapasağlam ayakta durabilme mücadelesi veren bugün yanında durulacak tek adam var, o da Recep Tayyip Erdoğan. Başka bir adres aramanın, başka başka kapılara gitmenin, hele hele bir zamanlar bu davada bir şekilde göre almış,  belli makamlarda  görev yapıp bu davanın neferliği noktasında ‘omuzumuzda küfeler var’ deyip, bu davanın sekteye uğratılması adına yanlış bir yerde durmak hiç kimseye yakışmaz, hele hele AK Parti teşkilatına gönlünü vermiş, bu kadar yıl emek vermiş nice nice genel başkanlıklara kadar yükselmiş kişilere asla yakışmaz” şeklinde konuştu.  
“…KADAR TAŞ DÜŞSÜN”
Danışma Meclisi’nin basına açık kısmında son konuşmayı AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İnsan Yavuz yaptı. Yavuz, Tank Palet üzerinden CHP’yi bombalarken, Sakarya’ya yapılan yatırımları sıraladı. Tank Palet’in sadece 25 yıllığına BMC’ye kiralandığını söyleyen Yavuz, sanki satılmış gibi algı yaratılmaya çalışıldığının altını çizerek; “ Tank Palet ‘Katar Ordusuna veriliyor, işçiler, askerler ve personel Katar Ordusu’nun emrine verilecek’  algısı yaratanların başına bilmem ne kadar taş düşsün diyeceğim ama oda bana yakışmayacak. Allah ıslah eylesin. Bu kadar büyük yalana tevessül etmek hangi aklın, hangi vicdanın ürünü olabilir. Katar Ordusu’na hiçbir şey verilmiyor” dedi.
250 TANK YAPILACAK
Katar’ın sadece BMC’nin yüzde 49 ortağı olduğunun altını çizen Yavuz, “Katar ortağı Türk Silahlı Kuvvetleri il değil, devletle de değil, Katar sadece BMC’nin ortağı. Peki birileri Japonlar ile, birileri İngilizler ile, birileri ABD , birileri İsrail ile ortak neden sesiniz çıkmıyor? Ama söz konusu Katar olunca herkes ayakta. Neden? Çünkü Katarlılar, bizim Müslüman kardeşlerimiz. Onlar bizim imdadımıza yetişip, ‘biz Türkiye’nin yanındayız’ dediler. Bu fabrikada Türkiye’nin ihtiyacı olan 250 tank yapılacak. Katar bu fabrikanın ortağı ve ‘param hazır 100 tank da ben alacağım” diyor.
AYDA 5-6 TANK ÜRETİLECEK
Ben başka ülkelerin çekememezliğini anlıyorum da CHP’nin çekememezliğini anlayamıyorum. ‘Onlar yeter ki AK Parti düşsün, yeter ki Recep Tayyip Erdoğan gitsin, Türkiye’de düşsün diyebilecek kadar vahim bir durum içerisindeler. Bugün Ethem Sanca beyle uzun uzun görüştüm. Ayda 5-6 tane tank üreteceğiz. En fazla fındık üreten Karasu ve Kocaali ilçelerimizin ürettiği tüm fındığı gemilere koysak göndersek ancak iyi bir tank alabiliyoruz” şeklinde tankın önemini dile getirdi. 
ALGI OPERASYONU
Yavuz, nükleer santralinde hizmete girdiğini göreceklerini de ileri sürerek; “Çok şeyin değiştiğini göreceksiniz. Bu algı operasyonları tutmayacak. Çok yakında faizler bir kez daha düşecek, dövizde de bir dengesizlik olmayacak. Bunu Recep Tayyip Erdoğan’a güvenerek söylüyorum. Cumhurbaşkanımızın sözü senettir, o ‘bu faizler düşecek’ diyor, bu faizler düşecek. Hatta Gezi olayları sırasında yüzde 4,5 ‘a kadar düşmüştü, şimdi yüzde 4,5 ların altına düşecek, bu çokta uzak değil” dedi.
“AĞIZLARINA DOLAMIŞLAR”
“Sakarya’da bir de sağlığı ağızlarına çok doluyorlar” diyen Yavuz, konuşmasını şöyle tamamladı; “Hiç buna hakları yok. Sakarya’da işleyen tüm sağlık kurumları AK Parti döneminde yapılmıştır. Yenikent Devlet Hastanesi bizim dönemimizde hizmete girmiştir. Korucuk Hastanesi tamamıyla bize aittir,  Merkez Eğitim Araştırma Hastanesi’ni biz yaptık, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi tamamen bizim hizmetimiz. Sağlıkla ilgili Sakarya’ya 253 milyon TL’lik yatırım yaptık. Bu az bir rakam değil.
“TEK TEK HATIRLATACAĞIZ”
Yoğun bakım ünitesi bizden önce 19’du, bu sayı 305’a yükseldi.  Bin yataklı şehir hastanesini en kısa zamanda bu şehre kazandıracağız. Hiçbir şey oylamış algısı yaratmaya çalışanlara bunları zaman zaman hatırlatacağız. 
İKİ ÖNEMLİ İŞ
Bugün Sakarya’da iki önemli iş yapılıyor. Bakın Türkiye’de sadece 10 ilde böbrek nakli yapılmaktadır. Bunlardan birisi Sakarya. Bugün ülkemizde 6 ilde karaciğer nakli yapılmaktadır bunlardan birisi Sakarya. Neden hep bardağın boş tarafından bakıyoruz, birazdan dolu tarafını görelim.”
Yavuz’un konuşmasının ardından İl Danışma Meclisi basına kapalı olarak devam etti.
Günay YAZICIOĞLU

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 12:35
banner3
YORUM EKLE