"Avukatlar Baroların bölünmesine izin vermeyecek" 

İyi Parti Adapazarı İlçe Başkanı Avukat Serdip Dokumacı, hükümetin Barolarla ilgili düzenleme hazırlığına ve dün Ankara'da yaşananlara tepki gösterdi 

"Avukatlar Baroların bölünmesine izin vermeyecek" 

İktidarın Baroların yapısı ve seçim sistemlerini değiştirmeye yönelik düzenleme hazırlığı tepki görmeye devam ediyor. 
Çeşitli illerden yürüyen Baro Başkanları ve avukatların dün Ankara girişinde orantısız güçle durdurulması bardağı taşırdı. 
İyi Parti'nin Adapazarı İlçe Başkanı olan Avukat Serdip Dokumacı da yaşananlara tepki gösterdi. 
Dokumacı konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: 

Aslında Baro başkanlarının ve avukatların bu yürüyüşü; ülkenin ve şehrinin her türlü hakkını savunmakla yükümlü baroların bölünüp, gücünü kaybetmesine, enerjisini barolar içi çekişmeye bırakmasına, kısaca güçlü ve topyekun bir savunmanın parçalanıp, itibarsızlaştırılmasına yönelik çalışmalara karşı bir duruştur. Bu duruşa karşı Ankara girişinde yapılan ise  zulümdür ve unutulmayacaktır.Kimse unutmasın ki; güç ve kuvvet sahibi yalnızca Allah’tır(cc). Onun dışında her insanın savunulmaya ihtiyacı vardır. Onun içindir ki,savunma hakkı kutsal ve dokunulmazdır.

Barolar avukatların haklarını savunmanın yanı sıra, vatandaşın, şehrin ve memleketin her türlü hakkını savunmakla görevlidir. Yanlış olan uygulamalara itiraz etmek ile yükümlüdür. Bir şehirdeki baroların, birden fazla olduğunu düşünün. Bir tarafta sarılar, bir tarafta beyazlar, bir tarafta kırmızılar. Bunlar hemen şöyle algılanacaktır, sarılar hükümet yanlısı, beyazlar muhalefet, kırmızılar ise şucular. İşte o saatten sonra o şehrin Barosundan fayda bekleyin.Emin olun ki,bu barolar birbirini yemekten, birbiri ile didişmekten, hakkı savunmaya, yanlışı dillendirmeye fırsat bulamayacaklardır.
Herhalde iktidarı elinde bulunduran gücünde istediği bu olsa gerek. Doğruları, hakları savunanlar, seslendirenler bölünsün, birbiriyle uğraşsınlar ve sesini çıkaramasın istiyorlar.

Her ne kadar Avukatların tepesi çökmüş ise de temeli sağlamdır. Sağduyulu Avukatlar dik duruşlarına devam edecek ve istenen bu bölünmeye izin vermeyecektir. Bu yolda, cübbesinin önünü hiçbir güç önünde iliklemeyen tüm meslektaşlarımıza selamlar olsun."

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER