Avukatlığa dönmeyecek, medyadan da vazgeçti...

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, katıldığı bir canlı yayında aktif siyaset yaşamının sonrasına dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu

Avukatlığa dönmeyecek, medyadan da vazgeçti...

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya Üniversitesi'nin (SAÜ) gerçekleştirdiği ve canlı yayınlanan 'Şehir Söyleşileri' programına katıldı. 
SAÜ İletişim Koordinatörü Ali Çiydem ve SAÜ öğretim üyesi Ece Fidan'ın sorularını yanıtlayan Milletvekili Yavuz, siyaseti bıraktıktan sonraki hayatına dair düşüncelerini dile getirdi. 

BİZ DAVAYA BAĞLIYIZ
Milletvekili Ali İhsan Yavuz, 3. dönem Milletvekilliğini yaptığını hatırlatırken; "Aktif siyaseti bıraksam da bırakmasam da bu çizgide bir parça katkı sağlayım diye bir derdim olacak. Çünkü biz bu işe dava nazarıyla baktığımız için illa makamda bulunmak şartıyla çalışmak gerekmiyor. Çünkü biz davaya bağlıyız makamlara değil. O zaman bulunduğumuz her noktadan yapacaklarımız vardır" dedi. 

AVUKATLIĞA DÖNME NİYETİ YOK

Mesleği avukatlık olan AKP Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, siyaset sonrası avukatlığa dönmek istemediğini söyledi. Yavuz; "Kesinlikle avukatlığa tekrar dönmek gibi bir niyetim yok. Çünkü siyaset zor iş gerçekten. İnsanlık için çalışmak, nafile ibadetten daha iyidir diyor Peygamber efendimiz. İnsanlık için çalışıyorsunuz, şehir için çalışıyorsunuz. Gerçekten bu insanların derdine derman olayım. Biraz daha yaşanabilir bir şehir inşası için rol alayım diye uğraşıyorsunuz. Gerçekten  Türkiye'nin üzerindek kara bulutlar dağılsın, yasaklar ortadan kalksın, özgürlük alanları genişlesin diye uğraş veriyorsun. Bunlar çok makbul işler tabi. Dolayısıyla siyaset çok makbul bir iş ama çok yorucu da bir iş. Çok stresli bir iş. Aynı şekilde avukatlık da öyle. Benim yaklaşık 11- 12 yıllık bir avukatlık sürem var. Çok stresli ve çok yorucu bir iş. Bu kadar süre avukatlık yaptıktan sonra kalkıp 4 dönemdir milletvekilliği yaptıktan sonra tekrar o stresli sıkıntılı süreçlerin içerisinde olmayı çok fazla istemem" ifadelerini kullandı. 

MEDYA BAŞKA BİR YERE GİTTİ 

Bir dönem medya sektörüne girmek istediğini dile getiren Yavuz, artık bu düşüncesinden de vazgeçtiğini dile getirdi. Milletvekili Yavuz, boş durmayı doğru bulmadığını kaydederken; "Eskiden hedeflerimden bir tanesi medyaydı. Onu Sakarya kamuoyu biliyor. Ama ondan da vazgeçmiş bulunuyorum. Çünkü medyanın değiştiğini de konuşmamız lazım. Bugün medya başka bir yere gitti. O konvensiyonel medya anlayışının çok ötesinde başka bir yerde. Gidişat daha farklı br yer gibi görünüyor. Dolayısıyla bu kadar kargaşa bu kadar belirsizliğin olduğu bir alanın içine, bütün bu yorucu işlerden sonra girmek  çok doğru gözükmüyor. Ama boş durmak da doğru değil. Mutlaka bir şeyler yapılabilir. Bu tekrar avukatlık olmaz gibi geliyor bana. Alternatifler var ama medyayı çok telafuz etmiştim geçmişte... Beni gören herkes bak başlayacaksın değil mi, vazgeçmedin diye soruyorlar" diye konuştu. 

Milletvekili Ali İhsan Yavuz, son olarak kafasında belirlediği başka alanlar olduğunu söyledi. 

Sakarya Yenihaber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 10 ay Önce

Halk için çalışmalar?? Başka şehir mı acaba biz göremedik kaç dönemdir sizden bir hizmette... Ya size oy veriyorsak sadece reisin hatrına. Zannetmeyin elinize yüzünüze bulaştırdığınız o nafile ibadet dediğiniz işler için değil. Yani nafile iş yaptın yavuz nafileeeee....

Hasan
Hasan - 10 ay Önce

Ne hali varsa görsün.

Emre Koç
Emre Koç - 10 ay Önce

Hayatımda tanıdığım ...........insandır Ali Ihsan Yavuz.
............. ............. ........ onda yoktur
Medya'da iyi iş yapardı. Çoğu kendi gibi ............ yazarların içinde kendini bulurdu.
Sakarya'ya ve ülkeye verdiği zararları bir gün öder inşAllah.