AYÇA TAŞKENT: BÜTÇE AÇIĞI YURTTAŞA KESİLMEK İSTENİYOR

CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, yaptığı yazılı açıklamada hükümeti eleştirdi.

AYÇA TAŞKENT: BÜTÇE AÇIĞI YURTTAŞA KESİLMEK İSTENİYOR

Vatandaşın üzerindeki vergi yükünü daha da ağırlaştırmanın planlandığını belirten Başkan Taşkent, “Hükümetin bütçeyi har vurup harman savurmasıyla oluşan açık yeni vergi artışlarıyla yurttaşlara kesilmek isteniyor. Bu zamların en büyük nedeni yaşanan şatafat, silinen yandaş vergileri, yolsuzluk, yandaşlara verilen kefaletler,  ve kavgacı dış politikanın maliyetidir” dedi.
GEÇİM SIKINTISI
“Hükümet kurduğu düzenin faturasını, geçim sıkıntısı çeken yurttaşların omzuna, enflasyon, işsizlik, borç ve vergi olarak yüklenmeye çalışıyor” diyen Taşkent açıklamalarını şöyle sürdürdü: Ekonomide yaşanan durgunluğu vergi mükelleflerinin üzerine yıkmakla ekonominin yapısal sorunlarını ötelemeye ve geçiştirmeye çalışmaktadırlar. Hükümet göreve geldiğinde en kısa zamanda şans oyunlarını kaldıracağını söylemişti. Tasarıyla yüzde 10'luk vergi arttırılıyor. Kaçak tütünle mücadele edeceğim denilirken, gariban vatandaşın sırtına yeni yükler getirildi.
MİLLİ GÜVENLİK GEREKÇESİ
Bunları, milli güvenlik gerekçesiyle yaptıklarını iddia ederlerken vatandaşa, örtülü olarak 'Zamma isyan etme seni milli güvenliğin karşısında gösteririm' noktasına geliyorlar. Hükümet kaynak arıyorsa israfını kısmalı ve milletimizin rızkını yedirdiği yandaşlardan ve havuzculardan vergi almalıdır. Bu adaletsiz düzenlemeler derhal geri çekilmelidir. CHP olarak bu haksız, hukuksuz ve adaletsiz uygulamaya karşı her zeminde bütün gücümüzle mücadele edilecektir” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER