AYHAN SEFER ÜSTÜN: BEN BAKAN OLSAM SORUŞTURMA AÇARIM

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, 200 yataklı Doğumevi inşaatının gecikmesiyle ilgili olarak, “Ben Sağlık Bakanı olsam soruşturma açarım” dedi.

AYHAN SEFER ÜSTÜN: BEN BAKAN OLSAM SORUŞTURMA AÇARIM

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Ormanpark’ta basın mensuplarıyla sohbet toplantısı düzenledi. Gündemdeki konuları değerlendiren Üstün, bir gazetecinin vatandaşın bakan beklentisiyle ilgili sorusuna, “Sakarya’da bakan olsa iyi mi olur? İyi olur. Başbakanımız bakanlar kurulunu belirlerken il dengesinin gözetileceğini söyledi. Sakarya’ya bir bakanlık verilecek mi bunu bilemiyoruz. Bakansız dönemde de Sakarya hak ettiği hizmeti almıştır” dedi.
BAKANDAN ÜSTÜN
İlimizde bir genel başkan yardımcılığı olduğunu dile getiren Milletvekili Üstün, “Bu Sakarya’ya teveccühen verilmiş bir durumdur. 14 Genel Başkan Yardımcısı’nın bir tanesi Sakaryalıdır. Bizim genel başkan yardımcılığı pozisyonumuz partimizde bakanların üstünde bir pozisyondadır. Bunu pek vatandaşlarımız bilmez. Vatandaşımız bunu bilirse, eğer bakan olmazsa neden olmadığını da anlamış olurlar. Bakan olsa başımızın üzerinde yeri var. Tüm vekil arkadaşlarımız bakan olacak kapasitedir” dedi.
SÖZ HAVADA KALMAZ
AKP Genel Başkan Yardımcısı Üstün, bin yataklı devlet hastanesiyle ilgili soruya, “Başbakanımızın verdiği söz havada kalmaz. Bu hastane yapılacaktır. Seçimden hemen sonra Sağlık Bakanı ile görüştüm. Serdivan, Erenler, Korucuk ve Söğütlü istiyor. Yapılacak hastane SEAH’tan 2.5 kat büyük olacak. Yeni hastanenin proje çizilmesi 7-8 ayı bulur. Biz işin takipçisi olacağız. Tabi hükümet kurulacak, bakan kim olacak. Planlamayı kim yapacak. Bakanlık isteyecek, planlama da okey verecek” diye konuştu.KAZIKLI SİSTEM
200 yataklı doğumevi ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Milletvekili Üstün, “Hastanede proje değişikliği oldu. Türkiye’ye yeni bir sistem getirdiklerini ve temeli kauçukla kaplayacaklarını söylediler. Bizde sağlam bir yapı olacaksa biraz gecikebileceğini söyledik. Bu arada zaman kaybettik. İhalesi yapıldı. Bu sefer, “Burada daha fazla kazık çakılması gerektiğini söylediler. Ben Sağlık Bakanı olsam soruşturma açarım. Sakarya’da bir bina yapmışlar, yanına da bir bina yapacaklar. Sakarya’ya depremsellik açısından ne gerekiyorsa yapılması gerekiyordu. Müteahhit de yeterli olmadığını söyledi. Üniversite kazıklı sistemin yoğunlaştırılmasını söyledi. Maliyet çıkacak. Eğer maliyeti yüzde 10’a yetmeyecekse kalan işler için sonunda ikinci bir ihale yapılacak. Ben Sakaryalı bir siyasetçi olarak bunun neden daha önceden planlanmadığına üzülüyorum. İşin süresinde de şu anda bir gecikme yok” dedi.
İKİNCİ ÜNİVERSİTE
Sakarya’ya ikinci üniversite ile ilgili soruya Milletvekili Üstün, “Bu hemen olabilecek bir şey değil arkadaşlar. Biz bir vakıf üniversitesi kurulması için çalışıyoruz. Vakıf üniversitesi kurmak için 65 milyon TL nakit paranız, mütevelli heyetiniz ve kampüsünüz olacak. Bir babayiğit bulamazsak ikinci tercihimiz kamu üniversitesi olacaktır. Türkiye’de henüz sistem kurulmadı. SAÜ’nün öğrenci sayısı 24 binden 86 bine çıktı. Bizim dönemimizde çok önemli fakülteler kuruldu. Üniversitenin sayısı 3 katına çıktı” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE