Ayhan Sefer Üstün HDP kongresinde

HDP'nin 4. Olağan Büyük Kongresi Ankara Spor Salonu'nda yapıldı. Kongreye Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün de katıldı.

Ayhan Sefer Üstün HDP kongresinde

sakaryayenihaber.com

HDP Eş Genel Başkanları, Parti Meclisi (PM), Merkez Disiplin Kurulu ve Uzlaşma Kurulunun asil ve yedek üyeleri de belirlendi. Kayıtlı 1018 delegeden 838'i oy kullandı. Kongrede Mithat Sancar, Sezai Temelli'nin yerine eş başkan seçildi. Sancar, eş başkan görevini Pervin Buldan ile beraber yürütecek. 

"Divan eş başkanı" Tülay Hatımoğulları Oruç, kongreye CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin ile çok sayıda siyasi parti ile STK temsilcisinin katıldığını, eski bakanlardan Ali Babacan'ın mesajının da ellerine ulaştığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2020, 15:00
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa çolak
Mustafa çolak - 10 ay Önce

Şehit aileleri ve gaziler derneği Sakarya şube başkanı olarak hemde Sakaryalı bir siyasetçinin ağzıma bile almak istemediğim Terör örgüdünün genel kuruluna katılması bizleri üzmüştür taktiri aziz Sakarya halkına bırakıyorum böylesi insanlar SAKARYALI olamaz

SIRADAKİ HABER