Babaoğlu açıkladı. MHP'ye geçecek mi?

BBP'den seçilen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, MHP'ye geçeceğine yönelik haberlerin ardından açıklama yaptı. Babaoğlu henüz net karar vermediğini söyledi 

Babaoğlu açıkladı. MHP'ye geçecek mi?

Hendek'ten Mehmet KAVİS bildiriyor

Hendek Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısı, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu'nun başkanlığında, meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi. Ocak ayı Meclis toplantısında 1 ilave gündem maddesi olmak üzere 16 madde görüşülerek karara bağlandı.

Ocak Ayı Meclis toplantısının sonunda Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, başka bir siyasi partiye geçeceği iddialarını yanıtladı.

"DEDİKODU DEĞİL"
Başkan Turgut Babaoğlu "Farklı siyasi partilere geçeceğimiz ile alakalı konu yaklaşık birkaç aydır bizim kulağımıza hep geliyor. Meclis üyesi arkadaşlarımızla, parti çalışma grubu arkadaşlarımızla ve mahalle temsilcileri birkaç haftadır bu konuyla ilgili toplantılar, görüşmeler yapıyoruz. Evet; böyle bir talep var. Gerek meclis üyelerinden, gerek mahalle temsilcilerimizden, gerekse siyasi partilerimizden böyle teklifler var. Sanırım bu akşamda bir toplantı yapacağız ve bir karar vereceğiz. Yani bu dedikodu değil, böyle bir konuşmamız var. Ama daha karar vermiş değiliz" diyerek yanıt verdi.

İLK YENİHABER DUYURMUŞTU

Turgut Babaoğlu, geçtiğimiz yıl Kasım ayında Sakarya Yenihaber Gazetesi Haber Koordinatörü Günay Yazıcıoğlu'na verdiği röportajda "Eğer parti değiştirirsem gideceğim tek adres MHP olur" ifadelerini kullanmıştı.  

MHP Hendek İlçe Başkanlığı yapan Turgut Babaoğlu, geçtiğimiz yılki yerel seçimler öncesinde belediye başkan aday adayı olmak için görevinden istifa etmişti. Partisi MHP, AKP ile ittifak yaparak Ali Kemal Sofu'yu Belediye Başkan adayı gösterince de Büyük Birlik Partisi saflarında seçime girerek önemli bir farkla belediye başkanlığını kazanmıştı. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 19:51
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER