Bahçeli'nin çağrısına Dikbayır bu cevabı verdi 

MHP Lideri Bahçeli'nin Meral Akşener'e yönelik 'evine dön' çağrısına, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır cevap verdi 

Bahçeli'nin çağrısına Dikbayır bu cevabı verdi 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti Lideri Meral Akşener'e yapmış olduğu "Evine dön" çağrısı gündeme bomba gibi düştü. Bahçeli'nin bu çıkışı sonrası gözlerin çevrildiği İYİ Parti'den konuyla ilgili ilk değerlendirme geldi.

"YOLUNU KAYBEDENLER DÜŞÜNSÜN"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, partisinin Genel Başkanı Meral Akşener'e "Evine dön" çağrısı yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye "Biz zaten evimizdeyiz. Başkalarının kuyruğuna takılıp, evin yolunu kaybedenler düşünsün" sözleriyle karşılık verdi.

BAHÇELİ NE DEDİ?
Gün içerisinde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı: "Akşener'in ittifakının yürümeyeceğini görüp evine dönmesi doğru, tutarlı bir davranış olacaktır. Ayasofya ziyareti memnuniyet vericidir. Kendisi adına hayırlı bir gelişmedir. Zillet İttifakı'nın üç asıl ortağından ikisinin, yani CHP ile örtülü ortak HDP'nin Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif'e menfi yaklaşımı ortadadır. Ancak İYİ Parti Genel Başkanı son hareketiyle onlardan ayrışmış, ayrı düşmüştür. Meral Hanımın kendisi adına hayırlı bir gelişmedir."

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2020, 16:58
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER