Bahçeli'nin o kararına Bülbül ve Akar'dan destek

MHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül ve MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar sosyal medya hesaplarını askıya aldıklarını duyurdu.

Bahçeli'nin o kararına Bülbül ve Akar'dan destek

sakaryayenihaber.com -

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin sosyal medya hesaplarını askıya alma kararından sonra bütün MHP'lilerin sosyal medya hesaplarını askıya alacaklarını duyurdu. Sosyal medyada ise MHP'liler alınan karara destek verdi.

BÜLBÜL'DEN DESTEK

Karara destek verenlerden biri de MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül oldu. Bülbül sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Milliyetçi Hareket Partisi Grubu olarak; Sayın Genel Başkanımızın, Grup Başkanımızın almış oldukları kararı takiben bizler de sosyal medya hesaplarımızı TBMM'de bir kanun yapılıncaya kadar askıya alıyoruz." dedi.

AKAR DA ASKIYA ALDI

Milletvekili Bülbül'ün yanısıra MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar da sosyal medya hesaplarını askıya aldığını söyledi. Akar açıklamasında, "Sayın genel başkanımızın kararını emir telakki ediyor ve iradesi gereğince sosyal medya hesaplarımı askıya aldığımı tüm takipçilerime ve kamuoyuna ilanen bildiriyorum" ifadelerine yer verdi.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak için sosyal medyada yapılan çirkin yorumlara tepki göstermişti. Erdoğan, sosyal medya platformlarının kontrol altına alınacağını söyleyerek hukuki düzenleme üzerine çalıştıklarını belirtmişti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise TBMM'ye getirilmesi beklenen sosyal medya düzenlemesine ilişkin Twitter'dan son mesajını paylaşarak destek vermişti

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2020, 12:33
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER