BAŞKAN FEVZİ KILIÇ, 2. ÜNİVERSİTEYLE İLGİLİ MHP'YE CEVAP VERDİ: ÜNİVERSİTE DOSYASI BAŞBAKANLIKTA

AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, ilimize kurulacak ikinci üniversitenin Başbakanlık tarafından meclise gönderileceğini belirterek, “Süreç tamamlandığında üniversitemize kavuşacağız” dedi

BAŞKAN FEVZİ KILIÇ, 2. ÜNİVERSİTEYLE İLGİLİ MHP'YE CEVAP VERDİ: ÜNİVERSİTE DOSYASI BAŞBAKANLIKTA

BÜLBÜL’E CEVAP
İkinci üniversiteyle ilgili olarak MHP İl Başkanı Levent Bülbül’ün geçen Çarşamba günü yaptığı basın açıklamasında sarf ettiği, “Bugün geldiğimiz noktada somut bir gelişme göremiyoruz. Bu yönde atılacak nitelikli adımları acele ile bekliyoruz” şeklindeki sözlerine AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç cevap verdi.
KOLLARI SIVADIK
Bir şehre yeni bir üniversite kazandırılmasının ciddi bir yatırım olduğunu belirten Başkan Kılıç, “Sakarya’mıza ikinci bir üniversite kazandırılması gündeme geldiğinde hep birlikte kolları sıvadık ve var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. İkinci bir üniversite kazandırma süreci devam etmektedir” şeklinde konuştu.
YÖK ONAYLADI
İkinci üniversitenin YÖK tarafından onaylandığına vurgu yapan Kılıç, “MEB ilgili kurumlardan onaylarını alıp dosyayı Başbakanlığa gönderdi. Başbakanlık, ülkemizde açılacak beş yeni üniversite ile birlikte paket olarak ikinci üniversitemizi TBMM'ye getirecek ve süreç tamamlandığında üniversitemize kavuşacağız” dedi.

AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, ikinci üniversiteyle ilgili olarak MHP İl Başkanı Levent Bülbül’ün açıklamalarına cevap verdi. Kılıç, ülke olarak zor süreçlerden geçtiğimizi belirterek, “AK Parti iktidarı, aziz milletimizin teveccühü ile iş başında olan hükümetimiz hiçbir yatırımı yapmaktan geri durmamıştır, durmayacaktır. Takdir edilmesi gerekir ki bir şehre yeni bir üniversite kazandırılması ciddi bir yatırımdır ve hassas bir çalışma yapılmasını gerektirir.
KOLLARI SIVADIK
Sakarya’mıza ikinci bir üniversite kazandırılması gündeme geldiğinde hep birlikte kolları sıvadık ve bu işin tamamlanması için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. AK Parti Sakarya Milletvekillerimizin girişimleri ile Sakarya'mıza ikinci bir üniversite kazandırma süreci herhangi bir aksaklık yaşanmadan devam etmektedir” dedi.
ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
İkinci Üniversitesi için çalışmaların sürdüğüne değinen AKP İl Başkanı Kılıç, “Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz'ın şehrimize geldiğinde de bu süreç ile ilgili açıklama yaptığı takip eden herkesin malumudur. Biz yine de tekrar edelim. İkinci üniversitemiz için tüm çalışmalar hızla devam etmektedir. YÖK onayı tamam, MEB ilgili kurumlardan onaylarını alıp dosyayı Başbakanlığa gönderdi.
BEŞ YENİ ÜNİVERSİTE
Başbakanlık, ülkemizde açılacak beş yeni üniversite ile birlikte paket olarak ikinci üniversitemizi TBMM'ye getirecek ve inşallah hiç bir aksaklık yaşanmadan şehrimiz üniversitesine süreç tamamladığında kavuşmuş olacaktır. Sakarya’mızın geleceği için çok önem arz eden ikinci üniversite proje ve çalışmaları için milletvekillerimize, gerek yer gerekse süreçle ilgili destekleri için Valimize ve belediye başkanlarımıza, çalışmaların devamı ve üniversite ihtiyacının önemi konusunda verdikleri destekler için STK’larımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER