Başkanların 'İnce' polemiği 

CHP'li Muharrem İnce'nin katıldığı bir televizyon programını terk etmesinin ardından İyi Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ile eski CHP İl Başkanı Erdoğan Isır'ın sosyal medya mesajları dikkat çekti 

Başkanların 'İnce' polemiği 

sakaryayenihaber.com - 
Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 2018'deki Cumhurbaşkanı Adayı olan Muharrem İnce, dün akşam Haber Global'de katıldığı canlı yayında sözünün sık sık kesileren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarına bağlanılması üzerine yayını terk etti. 

KILIÇASLAN'DAN TÜRKİYE-İSRAİL PAYLAŞIMI
Sosyal medyada gece boyunca tartışılan olayla ilgili olarak İyi Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Muharrem İnce ile Erdoğan'ın birlikte çekilen fotoğraflarıı paylaştı. 
Kılıçaslan, paylaşıma; "Erdoğan-İnce ilişkisi Türkiye-İsrail ilişkisi gibidir. Biz doyduk Allah artırsın, sofrayı kuran kaldırsın" notu ekledi. 
İyi Partili başkanın bu paylaşımına çok sayıda CHP'li tepki gösterdi. 
Kılıçaslan daha sonra da "Türkiye-İsrail ilişkilerinin iyi olmadığını düşünürdüm, gelen tepkilerden gayet iyi olduğuna kanaat getirdim:)" diye paylaşım yaptı. 

ISIR: GEREKSİZ VE YAKIŞIKSIZ
Kılıçaslan'a tepki gösteren isimlerden biri de, Muharrem İnce'ye yakınlığıyla bilinen eski CHP Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır oldu. Isır; Kılıçaslan'ın paylaşımını ekleyerek "GEREKSİZ ve YAKIŞIKSIZ İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Sayın Kılıçaslan hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisinin bir Üyesi için bu benzetmeyi yapamaz. Sizi yersiz paylaşımınız için Kınıyorum" ifadelerini kullandı. 

İTTİFAK ORTAĞIYDILAR
2019 yerel seçimleri sürecinde CHP ve İyi Parti Millet İttifakı oluştururken; İyi Parti'nin il başkanlığını Selçuk Kılıçaslan, CHP'nin il başkanlığını ise Erdoğan Isır yürütüyordu. 
İki başkan seçim sürecinde sık sık birlikte programlara katılırken aralarında dostluk rüzgarları esiyordu. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER