BBP Sakarya Muhsin Yazıcıoğlu’nu andı

B.B.P. Sakarya İl Başkanı Cemal Can tarafından merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefat yıl dönümü nedeniyle anma yazısı yayınlandı. 

BBP Sakarya Muhsin Yazıcıoğlu’nu andı

Büyük Birlik Partisi Sakarya İl Başkanı Cemal Can tarafından Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun  vefatının 11. yıl dönümünde anma yazısı yayınlandı.

BBP İl Başkanı Cemal Can anma yazısında şu ifadelere yer verdi

25 Mart 2009 tarihinde Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu, İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri İsmail GÜNEŞ beraberindeki 4 kişiyle birlikte helikopterle mitinge giderken Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi yakınlarında meydana gelen hain bir Suikast’ le ŞEHİT olmuşlardı.  Adına kaza denen bu suikast’ in ardından Türkiye, Muhsin Yazıcıoğlu gibi büyük bir Siyasi Liderini kaybetmiştir. Aradan geçen 11 yılın ardından her sene olduğu gibi bu senede 25 Mart'ta da Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve helikopter kazasında hayatını kaybeden şehitleri hasretle ve rahmetle yâd ediyoruz. 

Herkes net bir şekilde bilmelidir ki; "Bizim liderimiz Suikast’ e kurban gitmiştir. Bu hain suikast bizleri bölemez, davamızı hainlikle, darbeyle bölmeye çalışanlar bizi asla yolumuzdan çeviremeyeceklerdir. Soğuk karlı bir kış günü Şehit olan liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun katillerine inat daha güçlü ve daha azimli çalışmaktayız."

25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş mitinginin ardından Yozgat' ta yapacağı mitinge gitmek için bindiği helikopter, her ne kadar sebebi belli olmayan bir kaza niteliği taşısa da; bunun adının hain bir suikat olduğu tarafımızdan net bir şekilde bilinmektedir. Helikopterin düşmesinin ardından İHA muhabiri İsmail Güneş, 112 Acil Servis'i aramış ve yaptığı konuşmada bacağının kırık olduğunu, helikopterde yer alan BBP Sivas il Başkanı Erhan Üstündağ'ın inlediğini söylemişti. BBP Sivas il Başkan Yardımcısı Murat Çetinkaya'dan, Helikopterin pilotu Kaya İstektepe' den hiçbir ses gelmediğini ve Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu'nu ise göremediğini bildirmiştir. Bölgede yapılan arama çalışmaları sonrasında, kazadan 48 saat sonra helikopterin enkazı ve Muhsin Yazıcıoğlu dahil 6 kişinin cansız bedeni 17 gönüllü civar köylüleri tarafından Keş Dağı Kuru Dere Kanlı çukur mevkiinde bulunmuştu. 

İlgili dönemde yetkili mercilere yaptığımız müracaatlarda ve sorgularda; Muhsin Yazıcıoğlu’ nun kaza Suikast’ ini  aydınlatacaksınız diye ısrarlarımız karşısında dönemin siyasetçileri  bize: “KAZADAN KAZA ÇIKARMAYIN” demişlerdi. Ama 15 Temmuz’u yaşadıktan sonra onlarda gördü ki kazadan bir suikast, bir de darbe çıktı. Zaten 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen FETÖ başarısız askeri darbe girişiminin ardından İzmir' de yakalanan darbeci Astsubay Üstçavuş Aydın Özsıcak' ın, düşen helikoptere kısa sürede ulaşıp bunu diğer ekiplere iletmeyip ve helikopterin GPS cihazını sökerken görüntülenmiş, kaza kırım ekibindeki astsubaylardan biri olması sebebiyle hakkında soruşturma açılmış olması ve Özsıcak' ın bir FETÖ mensubu olması sebebiyle kamuoyunda, Muhsin Yazıcıoğlu’ nun FETÖ/PDY  tarafından düzenlenen bir suikast sonucu helikopteri düşürülmek suretiyle öldürüldüğü şüphesi bize göre netlik kazanmıştır. 

Konunun takipçisi olduğumuzu tekrar tekrar hatırlatır, Başta B.B.P. Kurucu Genel Başkanımız Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu olmak üzere; beraberindeki Şehit İsmail Güneş Ağabeyimize, Şehit Erhan Üstündağ ağabeyimize, Şehit Murat Çetinkaya ağabeyimize ve Şehit Kaya İstektepe ağabeylerimize Allah’tan Rahmet diliyor, geride kalan ailelerine de Sabrı Celil diliyoruz. 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 13:23
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER