'Ben davet almadım'

Ahmet Genç, haber sitelerinde 23 Ağustos’ta Sakarya’da düzenlenecek ve yeni parti hazırlıkları içindeki Ahmet Davutoğlu’nun katılacağı toplantıya davetli kişiler arasında kendi isminin yer almasına tepki gösterdi.

'Ben davet almadım'

1999 yılında Fazilet Partisi’nden Karasu Belediye Başkanı seçilen ve 2002 yılında kurulan AKP’nin kurucular listesinde yer alan Ahmet Genç, haber sitelerinde 23 Ağustos’ta Sakarya’da düzenlenecek ve yeni parti hazırlıkları içindeki Ahmet Davutoğlu’nun katılacağı toplantıya davetli kişiler arasında kendi isminin yer almasına tepki gösterdi. AKP İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit’i ilçe merkezinde ziyaret eden ve burada bir açıklama yapan Genç, “Bazı partililere davetiye gönderildiğini duydum. Ancak bana yazılı veya sözlü şekilde ulaştırılan herhangi bir davet söz konusu değil” dedi.

BEN KURUCU KADRODAYIM

AKP’nin kurucu kadrosunda yer aldığını ve yaklaşık 18 yıldır burada siyaset yaptığını belirten Ahmet Genç, son günlerde parti içinde baş gösteren ayrılıkçı hareketleri de onaylamadığını kaydetti. Ahmet Genç şöyle dedi: “Koltukta otururken parti iyi, koltuktan kalkınca parti kötü. Böyle bir anlayışa karşıyım ve bu tür davranışları kınıyorum. Katılacaklar listesinde adıma yer verilmesini de kuşkuyla karşıladığımı belirtmek isterim. En azından bana sorulabilirdi.”

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER