“Bin yataklı devlet hastanesi olmalı”

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, 2015 yılında Sakarya’da yapılması gündeme gelen bin yataklı hastanenin, devlet hastanesi olarak yapılması gerektiğini, şehir hastanelerinin başarısız olduğunu dile getirdi.

“Bin yataklı devlet hastanesi olmalı”

Dönemin Başbakanı, 2015 yılında Sakarya’da yaptığı bir konuşmasında bin yataklı hastane sözü verdi. Aradan geçen 5 yıllık süre içerisinde defalarca tekrarlanarak her şeçim döneminin malzemesi yapıldı. 2020 yılında bu hastanenin yapılması Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından tekrar dile getirildi. Konuyla alakalı CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, bir açıklama yaptı. Keleş, açıklamasında hastanenin¸ devlet hastanesi olarak yapılması gerektiğine, şehir hastanelerinin başarısız olduğuna vurgu yaptı.

“HENÜZ SOMUT BİR ADIM YOK”

Şehir hastanelerinin devlete yük olduğuna değinen Başkan Keleş,“2015 yılında dönemin Başbakanı, bin yataklı hastane sözü veriyor. Yıl 2020, henüz proje çizim ihalesi gerçekleştirildi. Bakan Koca, geçtiğimiz günlerde ihaleden söz etti, henüz somut bir adım yok. Hastane devlet hastanesi olmalı, şehir hastanesi uygulamasının yanlışlığı görülmekte, aynı yanlışı yapmayın. Bin yataklı devlet hastanesi olmalı. Sağlık Bakanlığının kiracı olduğu bir hastane sistemi kabul edilemez. Şehir hastaneleri devlete ayrı bir kalem açarak yük olmaktadır. Sakarya’da birçok alanda rant döndüğünün farkındayız. Sağlık sektöründen uzak durun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 15:28
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER