banner67

Bu ziyarette yorgun binalar konuşuldu

İYİ Parti Adapazarı yönetiminin İMO Şubesine ziyarette şehirdeki deprem yorgunu binalar konuşuldu

Bu ziyarette yorgun binalar konuşuldu

İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı saha çalışmalarına devam ediyor. Saha çalışmaları doğrultusun oda ziyaretlerini sürdüren İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı, Başkan Serdip Dokumacı ve Başkan yardımcıları İhsan Şener, İsmail Zortul ve Fatih Aygündüz ile Sakarya İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Sakarya Şube Başkanlığını ziyaret ettiler. 
Yaklaşık 2 saat süren ziyarette oda başkanı Hüsnü Gürpınar İYİ parti heyetini ağırlayarak, deprem ve şehrimizdeki riskli binalara ilişkin bilgi verdi.

YORGUN BİNALAR
Ziyaret hakkında açıklama yapan Dokumacı; 
"hemşerilerimize ve şehrimize faydalı olabilmek için saha çalışmalarımıza ve oda ziyaretlerimize devam ediyoruz. Öncelikle bizleri ağırlayan ve bilgilendiren Sn.Hüsnü Gürpınar’a çok teşekkür ederiz. Şehrimiz bilindiği üzere deprem şehri ve bu depremde her an olabilecek bir gerçeklik olarak karşımızda durmaktadır. Yine şehrimizde büyük çoğunluğu merkezde olmak üzere, deprem görmüş bir çok yorgun bina bulunmaktadır.
Yaklaşık 20 senedir şehrimizi ve ülkemizi tek başına yöneten iktidarın ise bu konuda yaptığı somut bir çalışma ne yazık ki yoktur. Yorgun binalar kaderine terk edilmiş bir şekilde başına gelecekleri beklemektedir.
Bu konu çok önemlidir ve siyaset üstüdür.Çünkü sonucunda insan hayatı vardır. Bu vesile ile yaptığımız ziyarette Sn.Gürpınar’dan çözüme ilişkin teknik bilgiler aldık, sorularımızı sorduk. Çok faydalı bir ziyaret oldu. İnşallah önümüzdeki günler de  şehrin bu en büyük sorununa ilişkin vereceğimiz öneriler, yönetenler tarafından dikkate alınır ve deprem çocukları olan bizlerin çocukları, aynı  kaderi yaşamazlar" dedi.

İYİ Parti’nin önümüzdeki günlerde, şehir merkezindeki yüksek binalara ilişkin bir takım önerileri olacağı ve bunu kamuoyu ile paylaşacağı öğrenildi.

YORUM EKLE