BÜLBÜL: AKILLI KAVŞAKLAR DÜNYANIN EN BÜYÜK BULUŞU MU

MHP İl Başkanı Levent Bülbül, Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirerek, “Ulaşım Mastır Planı ile ilgili 2 yıl geçmesine rağmen hala hiçbir çalışma başlatılmadı” dedi.

BÜLBÜL: AKILLI KAVŞAKLAR DÜNYANIN EN BÜYÜK BULUŞU MU

MHP İl Başkanı Levent Bülbül, parti binasında basın toplantısı düzenledi. 1 Kasım seçimlerinin hayırlı olması temennisinde bulunan Bülbül, Atatürk’ün ebediyete intikalinin 77’nci yıl dönümüyle ilgili, “Atatürk’ü rahmetle ve özlemle anıyoruz” dedi. Yerel ve genel gündemi değerlendiren Bülbül, “1 Kasım’da her türlü kara propaganda ve zorluklara rağmen MHP’ye desteğini esirgemeyen 5 buçuk milyonluk seçmenimize teşekkür ediyoruz” dedi.

İFTİRA KAMPANYASI
Seçim sonrası eleştirileri dikkate aldıklarını ancak başlatılan bir karalama çalışması olduğunun da farkında olduklarını belirten Bülbül, “Seçim akşamından bu yana MHP için karalayıcı bir çalışma yapıldığının farkındayız. Seçim sonrası dava arkadaşlarımızın yaşadığı üzüntüleri anlayışla karşıladığımızın bilinmesini ve eleştirilen her zaman değerlendirmeye tabi tutulacağını belirtmeliyiz. MHP’nin liderine yönelik başlatılan yalan ve iftira kampanyalarının farkında olmadığımız düşünülmesin. Partimize ve liderimize yönelik hakaret ve iftira içeren birçok durumla karşılaştık. Bugün yapılan karalama kampanyası sonrası liderimiz Devlet Bahçeli’nin gitmesi ve bu yolla MHP’nin bir kaosa sürüklenmeye çalışılmaktadır. Kongrede elbette adaylar çıkacaktır ve delegeler bu adayları tartışacaktır ancak şuan gündemde tutulmaya çalışılan isimlerin parti geçmişine ve bu davaya hizmet edebilecek isimler olup olmadığından emin olmalıyız. MHP, içerisinden başka bir aday çıkmaz değildir ancak bilinmelidir ki MHP yalnızca bir siyasi parti değil aynı zamanda büyük bir camiadır ve bu camiaya genel başkanlık yapabilmek sanıldığı kadar basite alınabilecek bir iş değildir” dedi.       

S Plaka rant olmasın

S Plaka konusunda da konuşan Bülbül, “Uygulamaya geçmek için çok geç kalındı. Sakarya’nın muadili olarak görülen illerin birçoğunun yaklaşık 5 ila 10 yıl önce bu uygulamaya geçtiğini ve sistemlerinin oturttuğunu biliyoruz. Eğer uygulama düzgün şekilde yapılmazsa bu bir rant alanı haline gelebilir. S Plaka’da yeniden başlatılan incelemeye daha da dikkat edilmelidir çünkü kimin evraklarının sahte kimin evraklarının asıl ve gerçek olduğunun kabul edileceği bilinmemekle birlikte her seferinde olduğu gibi bu kez de vatandaşların güveni sarsılmış durumdadır” dedi.

Ulaşım Mastır Planı 
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun dile getirdiği Ulaşım Mastır Planı’nın hala hayata geçmediğini belirten Bülbül, “2 yıl geçmesine rağmen hala hiçbir çalışma başlatılmadı. Büyükşehirler için konuşulmayacak bir trafik yoğunluğu yüzünden tüm şehirde trafik kilitlenme noktasına geliyor. Komşu illerde yol üstüne yol, köprü üstüne köprü yapılırken burada dünyanın en büyük buluşu olarak gördükleri akıllı kavşaklarda bile kilitlenmelerin önüne geçemiyoruz. Şehir bu trafiği bu haliyle kaldıramamaktadır. Şehrin ortasından geçen tren yolu için yüzlerce kez açıklama yapılmasına rağmen en ufak bir çivi dahi çakılmadı. Ne yapacakları hakkında kendileri dahil hiç kimsenin haberi yok” dedi.

Adaylara
destek verildi

MHP Sakarya Milletvekili Adaylarına gerekli desteğin verilmediği iddialarını yalanlayan Bülbül, “Bu tarz konuşmalar MHP’ye zarar vermek için dışarıdan olan insanların yaptığı açıklamalardır. Biz MHP İl Yönetimi tüm adaylara imkan dahilinde verilebilecek tüm desteğini verdi. Bunu söyleyen arkadaşların iyi niyetini sorgulamak gerekir. Hangi adaya ya da hangi konuda destek verilmemiş teşkilatlarıma gelerek yüzümüze bakarak anlatsınlar bizde bilelim. Teşkilatımızın içinde böyle düşünen insanların olmadığını biliyorum” ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE