Bülbül; “Artık ‘Keşke’ demeyelim”

MHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, yaşadığımız her afetin yıkıcı ve üzücü boyutları sonrası, ‘keşke’ dediğimiz noktada olay daha da kahredici bir boyut alıyor. Artık ‘keşke’ demeyelim” dedi.

Bülbül; “Artık ‘Keşke’ demeyelim”

“ACIMIZ TAZEDİR”

Bülbül, asrın felaketi olarak nitelendirilen ve Sakarya’da da büyük yıkım ve can kayıplarına neden olan 17 Ağustos 1999 depreminin 20’inci yıldönümü nedeniyle verdiği mesajda, “20 yıl geçse de acılarımız tazedir. Yeni acılar yaşamamak için de her türlü afete hazırlıklı olmamız gerekiyor” dedi.

Sakarya’da deprem yönetmeliği konusunda uygulamalara dikkat çeken Bülbül, “Devletimiz ve yerel yönetimlerimizin ilk andan itibaren gerek depremin izlerinin silinmesi gerekse sonrasında şehirlerimizin deprem güvenliği hususunda çalışmaları oldu. Yeterli ya da beklenen düzeyde mi, elbette değil ama her an deprem olacakmış hissiyatı ve bilinciyle bundan böyle de atılacak her adımda özellikle yerel yönetimlerimizin siyaseten yanında olmaya devam edeceğiz. Özellikle Adapazarı’nda hedeflenen kentsel dönüşüm projesinin yanındayız ve destekçisi olacağız.  Yine Sakarya Büyükşehir Belediyemizin afet konusunda eğitim başta olmak üzere yapacağı tüm çalışma ve projelerinin destekçisiyiz” ifadesini kullandı.

SEL FELAKETİ

Yakın zamanda yaşanan, Düzce ile Sakarya’nın kuzey kesimlerinde yıkım ve can kayıplarına neden olan sel felaketine de değinen Bülbül, “Her afet sonrası deneyimimiz maalesef ihmal ya da tedbirsizlik oluyor. Bu kabul edilemez. Dere yatağına yapılan evlerimizi sel vuruyor. İmara uygun yapılmayan binalarımız depremle yıkılıyor. Devletimiz, yerel yönetimlerimiz ve vatandaşlarımız aynı hassasiyet içerisinde hareket etmeliler ki, artık daha fazla acı yaşamayalım. Bundan tam 20 yıl önce depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle anıyor, yakınlarına sabırlar diliyorum. Yüce Allah’tan dileğim bizleri böylesi afetlerle sınamasın” diye konuştu.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER