Bülbül; 'Kimin ne dediği belli değil'

TOKİ’nin Atatürk Stadı arazisi üzerindeki projesiyle ilgili konuşan MHP İl Başkanı Levent Bülbül, "Burayla ilgili nasıl bir tavır ortaya koydular? Bir direnç gösterdiler mi? Çıksınlar net bir şekilde söylesinler" diye konuştu

Bülbül; 'Kimin ne dediği belli değil'

MHP İl Başkanı Levent Bülbül haftalık olağan basın toplantısına MHP Sapanca Belediye Başkan Adayı Oya Arapoğlu da katıldı. Bülbül, TOKİ’nin Atatürk Stadı arazisi üzerinde hayata geçirmek istediği proje ile ilgili konuştu. Arazinin akıbetiyle ilgili yerel yöneticilerin her birinin farkı bir şey söylediğine dikkat çeken Bülbül, "Adapazarı ve Büyükşehir Belediyesi konuşuyor mu konuşmuyor mu belli değil. AKP İl Başkanı Recep Uncuoğlu’nun da ne dediği belli değil. Burayla ilgili nasıl bir tavır ortaya koydular? Bir direnç gösterdi-ler mi? Çıksınlar net bir şekilde söylesinler" diye konuştu.

TÜVASAŞ

Araziyle ilgili bilinmeyen bir plan ya da proje olabileceğine dair şüphe uyandırıldığını ifade eden Bülbül, "Yapılan açıklamalarda hem kimseyi gücendirmeyelim, hem de aman halk uyanmasın diye hareket ediliyor. Bir şeyin içinde var mısınız, yok musunuz bir açıklayın" dedi. Şeker Fabrikası’nın akıbetiyle ilgili Yıldız Holding’ten açıklama beklediklerini söyleyen Bülbül, "Yıldız Holding’in Şeker Fabrikası’yla ilgili kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerini merak ediyoruz. Fabrikaya 3-5 TIR şeker pancarı alıp da kimse bayram havası estirmesin. Kimsenin ağzına bal çalınmasın" diye konuştu. TÜVASAŞ’a yönetici atanmasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Bülbül, "Bizlerin ve CHP’nin, bu meseleye sahip çıkmasıyla, bu yöneticilerin atanması arasındaki zamanlama tesadüf mü" diye sordu.

65 YAŞ ÜSTÜ

Şehrin sorunlarına sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Bülbül, "Engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ücretsiz taşınması kararında, özel halk otobüsleri sahipleri ve vatandaşlar kafa kafaya getirildi. Özel halk otobüslerinin geleceğinin tehlikeye düşürülmemesi gerekiyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in ilimize gerçekleştirdiği ziyarette bu konuyla ilgili tedbir alınacağı söylenmişti ama hala bir şey yapılmış değil" diye konuştu. İlimizdeki bu çarpık uygulamanın acilen düzeltilmesi gerektiğini söyleyen Bülbül, "Kamu kurumları özel halk otobüsü işletmecilerinin mağduriyetleriyle ilgili acil tedbir almalı, zararlar karşılanmalı" ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER