Bülbül, Sakaryalılara seslendi: Tezgaha gelmeyin

Son zamanlarda Sakarya’ya karşı yapılan kara propagandalara ilişkin Sakaryalılara seslenen MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, “Sakaryalı hemşehrilerimizin çok dikkatli ve çok şuurlu olması gerekiyor. Sakarya bu tezgaha gelmemelidir” dedi

Bülbül, Sakaryalılara seslendi: Tezgaha gelmeyin

MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, İl Başkan Yardımcıları Oğuz Alkaş ve Ömür Açba, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kaan Gümüşel’e “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu. Gerçekleşen ziyarette MHP’li Bülbül şehrin ve ülkenin gündemine ilişkin değerlendirmede bulunurken, muhabirlerimiz Serkan Ok, Şevval Geçin, Merve Kurtulan ve Nilüfer Nisa İnoğlu tarafından yönlendirilen soruları da yanıtladı.

“GEREKEN DESTEĞİ VERECEĞİZ”

Muhabirimiz Serkan Ok tarafından yöneltilen “Şehre yapılması planlanan 250 Yataklı Acil Durum Hastanesi ile ilgili son gelişme nedir” sorusuna yanıt veren Bülbül, “Sakarya’daki sivil toplum kuruluşları ve siyasetçilerin katkı sağlayacağı bir süreçtir. Çabalarımız şu an itibariyle devam ediyor. Bir kısmını belli bazı kuruluşların desteğiyle temin etmek suretiyle hastanenin yapımı söz konusu olabilecek. Temaslarımız devam ediyor. Gelişme olduğu takdirde kamuoyu bilgilendirilecektir. Acil durumlar için Sakarya’ya hizmet sunabilecek bir tesis olarak düşünüldü. Bilindiği üzere bin yataklı şehir hastanesi 2021 yılı yatırım programına alındı, inşallah bu hastanemiz de kısa bir süre içerisinde inşaatının tamamlanarak, Sakarya’nın hizmetine sunulmasını arzu ediyoruz. Bizde gereken desteği vereceğiz” dedi.

TARIMIN SAKARYA İÇİN ÖNEMİ

Muhabirimiz Ok’un, “Sizce Sakarya’nın en büyük birinci sorunu nedir” sorusuna ise Bülbül, “Tarım, turizm, sanayi yönüyle Sakarya’nın geleceğe dair çok büyük şansları var. Fakat bizim geleceğe dair üzerinde durmamız gereken sorun, tarımdır. Sakarya’nın en önemli meselesi bence, tarım yönünden toprakların muhafaza edileceğidir. Ama aynı zamanda dengeli bir şekilde doğru bir sanayileşme anlayışı içerisinde altını çizerek söylüyorum, kirli sanayiden uzak bir şekilde katma değeri yüksek işletmelerle üretim alanlarıyla Sakarya’nın aynı zamanda istihdam ve sanayi yönünden gelişebilmesi için temin etmek, bununla birlikte turizm açısından Sakarya’yı bir cazibe merkezi haline getirecek projeleri geliştirmekte fayda vardır. Sakarya’nın bu 3 alanı birbiriyle dengeli bir şekilde yürütebilmesi hayati önem arz ediyor” yanıtını verdi.

“SORUNLARI ANKARA’YA TAŞIYORUZ”

Muhabirimiz Şevval Geçin’in “Milletvekili olarak Sakarya’dan bugüne kadar kaç sorunu Ankara’ya taşıdınız, ağırlık verdiğiniz sorun hangisiydi” sorusuna Bülbül, “Biz, Sakarya ve Sakaryalıların sorunlarıyla sürekli ilgileniyoruz. Bazen bireysel sıkıntıların giderilmesi olduğu gibi toplumsal olarak da sorunların çözümü için uğraşıyoruz. Mesela çiftçilerimizin problemleri ya da sağlık sektöründe yaşanan sorunlar gibi konuları gerekli mercilere taşıyarak çözüme kavuşması noktasında girişimlerimiz oluyor. Sakarya’nın özellikle Ankara’da ihtiyaç duyduğu sorunlar muhakkak dile getiriliyor. Örneğin, Sakarya’nın 270 milyon liralık borcunun silinmesi noktasında parti olarak üzerimize düşen görevi yaptık. Cumhur İttifakı anlayışı içerisinde zaman zaman bir araya gelerek, Sakarya’da ihtiyaç duyulan meselelerin çözümü için her zaman inisiyatif alıyoruz” ifadelerini kullanarak yanıt verdi.  

“MİLLETİMİZLE BİRLİKTEYİZ”

Muhabirimiz Merve Kurtulan’ın “Sakarya’da milletvekillerinin ne kadar tanındığına dair, bir haber yaptık. Vatandaşın tam olarak vekillerini tanımadığı ortaya çıktı. Vatandaş, vekillerin daha fazla ilgilenmesini istiyor, bunu nasıl değerlendirirsiniz” sorusunu cevaplayan Bülbül, “Tabi bunlar her zaman dikkate aldığımız eleştirilerdir, böyle değerlendirmeler varsa bunlarla ilgili olarak bizde kendi çalışmalarımız ve faaliyetlerimizle tekrar gözden geçirmeye çalışıyoruz. Özellikle 2018 seçimlerinden sonraki süreçte siyasi faaliyetlerin bir buçuk yıldır yapılamıyor olması vatandaşla temas halinde bulunamıyor olmasının da birtakım etkilerinin olduğu kanaatindeyim. Yıllardan beri siyaset yapan insanlarız, ilçe başkanlığından il başkanlığına, il başkanlığından milletvekilliğine kadar milletimizle beraber olduk. Sakarya büyükşehir, herkese temas edememiş olabiliriz ama siyaseti kapalı odalarda ya da farklı yerlerde yürüten insanlar değil, milletin içerisinde yürüten bir yapımız var. Bu noktada inşallah salgın süreci hafifler ve rahatlarsa milletimizle tekrar bir araya gelmenin hasreti içerisindeyiz. Milletimiz olmadan siyasetin sanal bir ortamda yapılması gibi bir durum söz konusu olamaz” diye konuştu.

“GEÇİŞ SÖZ KONUSU OLABİLİR”

Muhabirimiz Nilüfer Nisa İnoğlu ise, “MHP en son 2014 yılında tek başına seçime girdi ve yüzde 26 civarında bir oy aldı. 2019 yerel seçimlerinde ise Cumhur İttifakı olarak seçime girildi ve burada da yüzde 65 oy alındı. Karşısında ise Millet İttifakı içerisinde İyi Parti de yer aldı. MHP’den İyi Parti’ye geçiş söz konusu oldu mu” sorusunu Bülbül’e yöneltti. Bülbül ise, “Bunu ölçmek mümkün değil. Ama bunlar olabilir mi? Olur. Seçmenler belli bir dönemde bir partiye oy verdiği gibi başka bir seçimde de başka partiye oy verebilir. Milliyetçi Hareket Partisi belli bir oy oranına çakılı bir parti değil. Süreç içerisinde oylarını yükselttiği dönemler olduğu gibi düşüşlerinde yaşandığı zamanlar oldu. Değerlendirmeleri yerel seçimler üzerinden değil de daha çok genel seçimler üzerinden yapmakta fayda vardır. MHP’den İyi Parti’ye geçen seçmen kitlesi olabilir fakat bunu oransal olarak değerlendirilmesi mümkün değil. İyi Parti kendi yolunda devam ediyor. Bizim durduğumuz yer belli” dedi.

“EVİNE DÖN” ÇAĞRISI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e “evine dön” çağrısına da değinen Bülbül, “Genel Başkanı’mızın çağrısı ittifak çağrısı değil. Çağrı bir anlayış ile alakalıydı. Genel Başkanı’mızın çağrısı, Ayasofya kararı alındığı zaman TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti, MHP ve İyi Parti milletvekilleri tarafından alkış yapıldı. Buna alkış tutmayan CHP ve HDP’den mutluluk emanesi görmedik. Arkasından sayın Akşener, Ayasofya’ya giderek, ibadet etti. Açılmasından da memnuniyet duyduğunu ifade edince Genel Başkanı’mız, “eğer bunlardan memnun olan gruptansanız, kendi bulunduğunuz yeri bir gözden geçirin” demek istedi. Bu sebeple evininize dönün dedi. Herkes bundan farklı bir şeyler çıkarabilir. Belki bizlerde o farklı manaları tartışılmasını da arzu ediyor olabiliriz” şeklinde konuştu.

SAKARYALILARA SESLENDİ

Son zamanlarda Sakarya’ya karşı yapılan kara propagandalara ilişkin bir değerlendirmede bulunan Bülbül, “Sakarya, Anadolu’nun küçük halidir. Burada Balkanlardan, Kafkaslardan yurdun farklı köşelerinden birçok insanımızla birlikte yaşıyoruz. Buna da bakıldığı zaman anlamakta güçlük çekenler var. İnsanlarımız birbirine kaynaşmıştır. Kimin nereden geldiğine nereli olduğuna bakılmadan “her türlü fedakarlığı yaparız” diyen bir ildir Sakarya. Kuşkusuz Türkiye’nin birçok ili hepsi bu şekilde memleketine sahip çıkan vatansever insanlardır. Sakarya’nın refleksleri gösterme bu duyguları yaşayabilme şekli daha coşkuludur. Buna hepimiz şahidiz. Sakarya’nın bu coşkusunu bizler birtakım rahatsızlıklara sebep olduğunu veya istismar girişiminde bulunmak istenildiğini görüyoruz. Sakarya’da normal olan bir asayiş gerçekleşiyor, bunu da kökenden vurmaya çalışıyorlar. Bizim buna tahammül etmemiz mümkün mü? Sakarya için bu iftiradır, Sakarya’yı karalamaktır ve Sakarya’yı kışkırtmaktır. Bu büyük bir oyun. Hemen tepki koyuyoruz. Sakaryalı hemşehrilerimizin çok dikkatli ve çok şuurlu olması gerekiyor. Böyle bir oyun oynanıyor Sakarya üzerine” ifadelerine yer verdi.

“TEZGAHA GELMEMELİYİZ”

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gelgelioğlu’nun Sakarya’ya yönelik paylaşımına tepki gösteren Bülbül, “Gelgellioğlu, mecliste FETÖ propagandası yapan bir milletvekilidir.  Şimdi kalkmış Sakarya’da birisine bir aktarımda bulunuyor. O aktarımda bulunan kişinin verdiği bilgi üzerinden bir paylaşımda bulunuluyor. Paylaşımda ne isim ne de olay yeri bilgisi bulunmuyor, bir tek Sakarya olarak yazıyor. Sakarya’da bugün göçle gelen insanlarımız olmak üzere çok ciddi anlamda doğudan gelen göçmen kardeşlerimiz var. Buna rağmen sanki ayrım varmış gibi hareket edildiği zaman yarın bu memlekette yetişen kardeşlerimize sanki böyle bir şeyin varmış gibi motive etmek yarın başka bir sıkıntıların doğmasına zemin hazırlayabilir. Sakarya bu tezgaha gelmemelidir. Anladığım kadarıyla bizler tepkimizi koyduk da dil birliği sağlanamadı” diye konuştu.

“BERABERLİK VURGUSU”

Sakarya ile alakalı meselelerde net durmanın gerektiğini ifade eden Bülbül, “Sakarya’da siyasi parti ayrımı yapmaksızın gerçekte var olmayan bu iftiraya karşı sert ve net bir duruş gerekiyor. Bunu yapmaya çalışanlarda bu tepki üzerine kendine çeki düzen verir diye düşünüyorum. Partiler ile anlaşıp bir metin üzerinde hep beraber tepkimizi koyalım ama tepki düşüncelerine vakıf olmamız lazım. Kim ne düşünüyor bilmiyoruz. Bu birliktelik illa bir araya gelmek değil ortak bir ittifak bir şekilde kamuoyuna gelinebilir. Neticede Sakarya’da ortak bir çerçeve içerisinde olmak fiziki bir birliktelikten daha iyi. Fikir birliği içerisinde olmak daha önemli. Sakarya’ya güç verecek olan şey ortak fikirdir. Dolayısıyla hedefler doğrultusunda burada bu tür saldırılarda bir kuvvet olmuş olur” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2021, 10:38
YORUM EKLE