Bülbül, 'Yüzleri köseleye dönmüş'

MHP İl Başkanı Levent Bülbül haftalık olağan basın toplantısında sert konuştu.

Bülbül, 'Yüzleri köseleye dönmüş'

AKP’li belediyelerin soruşturma geçirmesi gerektiğini kaydeden Bülbül, “O belediyeleri MHP alınca, millete hesap verecek yüzleri kalmayacak” dedi.
TOPLANTI
MHP İl Başkanı Levent Bülbül, haftalık basın toplantısında genel ve yerel gündeme dair açıklama yaptı. Ortadoğu’da yaşanan olaylarla ilgili konuşan Bülbül, “Mısırda ve Suriye’de yaşanan acılara ve sıkıntılara yapışılarak, Türkiye’de yaşanan sıkıntıları, milletimizin göz ardı etmesi bekleniyor. Amerika’yı hiçbir konuşmasında dile getiremeyen, sadece İsrail’den bahsetmekle yetinen AKP dökülen bu kanların ve yaşanan acıların sorumlusu olan ABD’yi zikredemiyor” dedi.
KATLİAMLAR
“AKP’liyim deyip de Mısır’da akan kan için protesto gösterilerine katılmaya kimsenin yüzünün tutmaması lazım” diyen Bülbül, “Bu coğrafyalar demokrasi aramıyor, bu coğrafyalar şu an adalet arıyor. Canavarca işlenen katliamları meşru görebilmek kimse açısından mümkün değildir. AKP kendi delik deşik olan yelkenini, tamir edebilmek için bu gelişmeleri bir siyasi argüman olarak çok ahlaksızca kullanmaktadır, kimse kendine oy devşirmeye kalkmasın” şeklinde konuştu.

ANKET
İlimizde yapılan kamuoyu yoklamalarıyla ilgili konuşan Bülbül, AKP’nin yanıltıcı anket sonuçlarıyla vatandaşı kandırdığını söyledi. Türkiye’de AKP belediyelerinden memnuniyet oranının ciddi oranda düştüğüne dikkat çeken Bülbül, “Sıkıntı içinde olan bu belediyeler kendi içerisinde bile dipte olduğu bir durumdadır. Yapılan anketlerde sanki bunlar yokmuş gibi ve kendilerine yakın oy oranlarında bir parti yokmuş gibi gösterilip, milletin algısını yanıltarak vatandaşı bir kere daha teslim almaya çalışıyorlar” dedi.
VATANDAŞ BIKTI
Anket sonuçlarının doğru olmadığını sahaya indiklerinde gördüğünü ifade eden Bülbül, “Vatandaş 20 senedir var olan bu yerel yönetim mantığından bıkmış durumdadır. Büyükşehir belediyesi başta olmak üzere, adam kayırmacılık, ihale fesatçılığı ve yolsuzluklara boğulanların soruşturma üstüne soruşturma görmesi gerektiğini ifade eden Bülbül, “Soruşturmaların gerçekleştirilmediği o belediyeleri MHP alınca ve hesap sorar konuma gelince, oradaki insanların millete hesap verebilecek yüzlerinin kalmayacağını göreceksiniz “ifadelerini kullandı.
SİYASİ AHLAK
“Bu anlayışla hareket eden bir yapıyı yüzde 60 oy alıyor gibi göstermek siyasi ahlak yönünden doğru değildir” diyen Bülbül, “Bu ahlaksızlıkların içinde olan insanların vatandaşın karşısına çıkıp da pişkin bir şekilde ‘ben çok başarılıyım’ demesine müsaade etmeyelim.
Yüzleri adeta köseleye dönmüş insanlar çıkıp da ‘Allah’a çok şükür biz çok başarılıyız’ diyebilecek yüzü kendilerinde buluyorlar. Etrafında da 3-5 şakşakçıyla beraber vatandaşta böyle bir algıya çaba sarf ediyorlar” diye konuştu.

KİMLİKSİZ ŞEHİR ELEŞTİRİSİ
İlimizin kimliği olmayan bir şehir olduğunu sözlerine ekleyen Bülbül, “Sakarya absürt bir şekilde gelişme göstermektedir” diyerek yerel yönetimlerin ilimiz için yapacağı en önemli projesinin bu olması gerektiğini ifade etti. Hafta sonu Konya’da gerçekleştirecek miting sonrasında adaylarla sahaya ineceklerini ifade eden Bülbül MHP’ye gönül vermiş herkesi, kendileriyle birlikte çalışmaya davet etti. Bülbül “MHP’nin gönlü geniştir. MHP’nin içinde olan, bugün yönetimde olmayıp da geçmişte yönetimde olan herkesi aramıza bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER