Bülbül’den KKTC Cumhurbaşkanı’na tepki

MHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili sözleri nedeniyle KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya tepki gösterdi. 

Bülbül’den KKTC Cumhurbaşkanı’na tepki

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye Milli Ordusu ile Suriye’nin kuzeyinde başlattığı Barış Pınarı Harekatını hedef alarak, “1974'te biz adına Barış Harekatı desek de bu bir savaştı ve akan da kandı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil kandır” diyen KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı’ya bir tepki de MHP’li Bülbül’den geldi. 
MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, “KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın açıklamaları; Hem Kıbrıs Barış Harekatını, hem de Barış Pınarı Harekatını Türkiye'nin işgal faaliyeti olarak gören ve her dem karşımızda yer alan ülkelerin açıklamalarından farksızdır” dedi. 
Akıncı’nın diyalog ve diplomasi önerisine de sert çıkan Bülbül, “Kıbrıs Türk'ü ve Anadolu Türk'ü bu mücadeleleri hangi şartlar altında vermiştir? Bu fedakarlıklar olmasa ne olurdu? Irz, namus, can, vatan saldırı altındayken, teröristle, EOKAcılarla diyalog isteyene ne denir?
Unutmayalım ki; Bu milleti kurtaran irade, "Ya İstiklal Ya Ölüm" demeden, "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" dememiştir. Memleket saldırı altındayken "Sulh" isteyen ya Ahmaktır ya da Hain!” ifadesini kullandı. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 09:58
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER