Büyük Birlik'ten türbanlı aday

BBP, Adapazarı Belediye Başkan Adayı olarak İkizce Müslim Mahalle Muhtarı Melahat Üzgün Çakır’ı açıkladı. Çakır, Türkiye genelinde açıklanan ilk türbanlı belediye başkan aday adayı oldu.

Büyük Birlik'ten türbanlı aday

BBP, Adapazarı Belediye Başkan Adayı’nı açıkladı. BBP’nin Adapazarı Belediye Başkan Adayı, İkizce Müslim Mahalle Muhtarı Melahat Üzgün Çakır oldu. Çakır, aynı zamanda ülke genelinde açıklanan ilk türbanlı belediye başkan adayı oldu. Aday tanıtım töreni BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

KONTENJAN
Destici, BBP İl Başkanı Ahmet Bayrak ve partililerin hazır bulunduğu toplantıda yaptığı konuşmada, “Adaylık başvuruları 7 Ekim’de başlayacak. Sakarya’da istisnai bir durumu gerçekleştireceğiz. Genel başkan kontenjanını kullanacağız. Melahat Üzgün Çakır hanımefendiyi partimizin Adapazarı belediye başkan adayı olarak açıklıyorum. Başörtülü ilk kadın adayını da BBP açıklamış oluyor. Adapazarı, bu kardeşimize sahip çıkacaktır. Adayımızı Adapazarı’na emanet ediyorum” dedi. Çakır ise yaptığı açıklamada, “Hani “yürü yürü” diye bir sloganımız var ya. Allah’ın izniyle biz de yürüyoruz. Gözünüz üzerimizde. Adapazarı’nda Allah’ın izniyle bunu da başaracağız” şeklinde konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER