Can, yeniden başkan seçildi

Büyük Birlik Partisi Sakarya İl Kongresinin Olağan Genel Kurulu'nda mevcut Başkan Cemal Can tekrardan aday olurken, geçerli oyların tamamını alarak yeniden başkan seçildi.

Can, yeniden başkan seçildi

sakaryayenihaber.com - Serkan OK / Merve KURTULAN

Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanlığı'nın Olağan Genel Kurulu, Orhan Gazi Kültür Merkezinde kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirler çerçevesinde gerçekleşti. Olağan Genel Kurula; BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, bazı STK temsilcileri, delegeler ve partililer katıldı.

‘YENİ KADROYLA YOLA ÇIKACAĞIZ’

Kongre, şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İlk konuşmayı mevcut Başkan Cemal Can yaptı. Can, “Kongremizin, Sakarya’mıza ve Büyük Birlik Parti’mize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu kongreden sonra yeni bir kadro ve yeni bir ekiple yola çıkacağız inşallah. Son dakika almış olduğumuz seçim kararıyla oyumuzu en az 13 kat arttırarak bir sonraki seçimlerde başarılı olacağımızın sinyallerini vermişizdir. İnşallah 2023 -2024 Büyük Birlik Partisi Sakarya’da hedeflerine ulaşacaktır” diye konuştu.

‘MEMNUNİYET DUYUYORUM’

Kongreye katılım sağlayan Genel Başkan Destici, Sakarya’da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu söyleyerek, “bu salonda çok daha kalabalık olabilirdik fakat tüm dünyayı etkisi altına alan kovid-19 salgını nedeniyle tedbir amaçlı sınırlı sayıda katılım sağlandı. Kongremizin şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bugün aynı zamanda Sakarya Meydan Muharebesinin 99’uncu yıldönümü. Ben bu muharebenin geçtiği toprakların evladıyım. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Kongrede adayımız Cemal Can’a başarılar diliyorum” dedi. Siyasi konuşmaların ardından raporlar okundu. Raporların okunmasının ardından seçime gidildi. 119 delegenin oy kullandığı seçimde Cemal Can, geçerli oyların tamamını alarak yeniden başkan seçildi.

banner3
YORUM EKLE