Cemal Enginyurt MHP'den ihraç edildi 

Fındık üzerinden AKP'yi eleştirdiği için disiplin kuruluna sevk edilen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, partiden ihraç edildi.

Cemal Enginyurt MHP'den ihraç edildi 

Fındık üzerinden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve AKP'yi eleştirdiği için disiplin kuruluna sevk edilen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında karar verildi. 
Enginyurt MHP'den kesin olarak ihraç edildi. 

MHP'den konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:"21.07.2020 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden kesin çıkarma talebi ile tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilen Ordu İli Altınordu İlçesi üyesi ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu'nun 30.07.2020 tarihinde yaptığı toplantı sonucu alınan karar ile Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü'nün 78. maddesinin "Kesin Çıkarma Cezasını Gerektiren Haller Başlıklı" 4. Bendinin (c), (e) ve (i) fıkrası hükümleri uyarınca parti üyeliğinden kesin olarak çıkarılmasına karar verilmiştir.

ENGİNYURT NE DEMİŞTİ?
Enginyurt, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin fındık rekoltesi açıklamasına sert tepki göstermişti. Enginyurt Pakdemirli'nin rekolteyi beklenenden yüksek açıkladığını savunmuş ve AKP'nin MHP'yi yok saydığını dile getirmişti.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER