CHP Adapazarı'nda başkan 2 oy farkla Füsun Çetin!

CHP Adapazarı İlçe Örgütünde mevcut ilçe başkanı Fatma Kurtuluş ile Füsun Çetin başkanlık için yarıştı. Füsun Çetin seçimi 2 oyla kazandı

CHP Adapazarı'nda başkan 2 oy farkla Füsun Çetin!

İlk olarak 12.36'da yayına verilen haber güncellenmektedir. 

sakaryayenihaber.com - 
İ. Şener Sak bildiriyor 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya örgütlerindek olağan genel kurullar Adapazarı İlçe Kongresi ile devam ediyor. 
Mevcut ilçe başkanı Fatma Kurtuluş ile eski İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Füsun Çetin'in aday olduğu kongrede 361 delege oy kullanacak. 
Orhangazi Kültür Merkezindeki genel kurul için 4 sandık kuruldu. 

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ve CHP Kocaeli milletvekili Tahsin Tarhan da kongre salonunda yerlerini aldı. 

Başkan adayları Fatma Kurtuluş ve Füsun Çetin, kongreye katılanları tek tek selamladı. 

Kongrenin Divan Başkanlığına Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan seçildi. 

Tarhan açılış konuşmasında, iktidarın Sakarya'daki yatırımlarının yeterli olmadığını söyledi. Tarhan, bir çok yatırımın millete ait olmadığını yabancı sermayeye pazarlandığını söyledi. 

Yapılan oylama sonucu kongrenin blok liste olarak gerçekleşmesi kararlaştırıldı. 

Gençler adına konuşma yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Konyalı Fatma Kurtuluş'u destekleyeceklerini söyledi. Daha sonra salondaki gençler Kurtuluş lehine sloganlar attı. 

Konuşmaların ardından delegeler oy kullanmaya başladı. 

SAAT 17.35: Seçim sonucunda Fatma Kurtuluş 163, Füsun Çetin 165 oy aldı. Eski İl Kadın Kolları Başkanı Füsun Çetin, 2 oy farkıyla CHP'nin yeni Adapazarı İlçe Başkanı oldu. 

İŞTE YÖNETİM LİSTELERİ

FATMA KURTULUŞ ASİL:

Fatma Kurtuluş, Figen Akpak, Metin Bayram, Ercüment Naci Berkan, Filiz Çaktı, Temel Çatalbaş, İsmail Çoruh, Sezgin Ergin, Ali Genç, Oğuzhan Gündüz, Atalay Karaca, Metehan Karadeniz, Fatma Köseoğlu, İsmail Okuyan, İlhan Tarakçı, Latif Toska, Nurhayat Uzunoğlu.

FÜSUN ÇETİN ASİL:

Celal Akgün, Gülbiye Akhan, Nurseda Akman, Gültekin Akpınar, Eren Albayrak, İbrahim Çetintaş, Koray Ersöz, Melih Güneş, Cenk Kahraman, Gülhan Kılıç, Hayati Kıran, Muzaffer Narman, Özge Nemli, Metin Özçatal, Turhan Sezer, Gül Yılmaz.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2020, 18:49
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER