CHP'de Keleş dönemi resmen başladı

Geçtiğimiz hafta sonu CHP Sakarya 37. Olağan Genel Kurul’da 133 oy alarak 7 yıl sonra yeniden il Başkanı seçilen Ecevit Keleş, devir teslim töreninin ardından il başkanlık görevine başladı.

CHP'de Keleş dönemi resmen başladı
banner24

CHP Sakarya İl Başkanı seçilen Ecevit Keleş ve yönetimi adliyede il seçim kurulundan almış olduğu mazbatadan sonra CHP yeni İl binasına geçerek burada devir teslim törenine katıldı. Devir teslim törenine CHP PM Üyesi Ayça Taşkent, CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, CHP eski İl Başkanı Erdoğan Isır, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, CHP ilçe belediye başkanları ve yönetimleri ile CHP’liler katıldı. 

“MÜCADELE ETMEYE DEVAM”

Devir teslim töreninde açılış konuşmasını yapan CHP eski İl Başkanı Erdoğan Isır, “iktidar yürüyüşünün meşalesi mutlaka Sakarya’dan yanacak demiştik. İktidar yürüyüşünün meşalesi Sakarya’da yandığına inanıyoruz. Dün nasıl bizlerle kol kola girdiyseniz, bende aynı şekilde sizlerle kol kola gireceğim. Mücadele Cumhuriyet Halk Partisi’nde asla bitmeyecektir. Ulu önder Atatürk’ün bize vermiş olduğu altı oklu bayrağı Sakarya’ya dikene kadar mücadele edeceğimize söz vermiştik. Asla geri dönmeyeceğiz. Sizlerle birlikte sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğim ve söz veriyorum. Yeni il başkanımızın koluna gireceğim ve ne zaman benden bir emri varsa bir telefon kadar kendisine yakınım” dedi. 

BİR BAYRAK DEVRİ 
2 yıl boyunca başkanlık görevinde siyasetteki kavgaları bırakmaya çalıştıklarını belirten Isır, “Hiçbir zaman bu aileyi kimse bozamayacak. 2 yıl boyunca elimizden geldiği kadar siyasetteki kavgayı bırakmaya çalıştık. Sizlerden ricamız, hiçbir üyemizi sonuna kadar yalnız bırakmayın. O üyenin koluna girerek sen varsan, ben varsam, iki kişi de kalsak bu işi başarırız deyin. Bundan sonraki il yönetimimize yardımcı olmaya destek vermeye söz veriyoruz. Sayın Keleş’i ve yönetimini kutluyorum” ifadelerini kullanırken, CHP il kongresinde aday olan ve 103 oy alan Avukat reyhan Şahin, bu törenini bir bayrak devri olarak düşündüğünü dile getirdi. Şahin, “Devir edilen ya da devir alınan asla Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilkeleri değil, o ilkelere buradaki her üyenin gönülden bağlı olduğu inancım tamdır. Bundan sonra bu bayrağı taşıyacak olan sayın Ecevit Keleş ve yönetimini tebrik ediyorum” şeklinde konuştu. 

ISIR’A PLAKET TAKDİMİ 

Devir teslim töreninde duygu ve düşüncelerini dile getiren CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, “Yeniden çıktığımız bu yolda hiç ayrım yapmadan, eski il başkanlarımız, grup başkanvekilimiz, parti meclis üyemiz, ilçe başkanlarımız ve üyelerimizle birlikte ilk buluşmayı yaptıktan sonra sabah erkenden saha da olacağız. Hiçbir zaman arkadaşlıktan ve dostluktan şüphe duymadım. Bu partinin ben yokum diyerek değil, bu parti de hepimiz kardeşçe başaracağımızı biliyorum. Hep birlikte elimizi taşın altına koyarsak emin olun Sakarya’dan AKP’yi kovalayıp, Türkiye’den de kovalarız. İl Başkanımıza 2 yıl boyunca yapmış olduğu çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Bundan dolayı kendisine plaket takdim etmek istiyorum” dedi. Serkan OK
Foto altı: CHP İl Başkanlığına seçilen Ecevit Keleş, eski İl Başkanı Erdoğan Isır’a yapmış olduğu hizmetlerden dolayı plaket takdim etti. 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2020, 23:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21