CHP'deki çekişme artık su yüzüne çıktı!

CHP’de İl ve Adapazarı İlçe Örgütü arasındaki çekişme dün su yüzüne çıktı. Adapazarı Örgütü öğle saatlerinde ilçe kongresinin tarihini 22 Aralık olarak açıklarken. İl örgütü ise kongre tarihini 12 Ocak 2020 olarak açıkladı

CHP'deki çekişme artık su yüzüne çıktı!

KONGRE NE ZAMAN?
Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) il ve Adapazarı İlçe Örgütü arasında kongre tarihi nedeniyle tartışma çıktı. Adapazarı İlçe Örgütü dün basın kuruluşlarına gönderdiği bültende kongrenin 22 Aralık Pazar günü Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapılacağını açıkladı. Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş’un tarihle ilgili İlçe Seçim Kurulu’na başvurduğu da öğrenildi.
NASIL SONUÇLANACAK?
Öte yandan dün akşam saatlerinde CHP İl Örgütü’nden yapılan açıklamada ise Adapazarı İlçe Kongresi’nin 12 Ocak Pazar günü yapılacağı duyuruldu. Gün içerisinde gelen bu iki farklı açıklama kafaları karıştırdı. İki örgüt arasındaki su yüzüne çıkan kavganın nasıl sonuçlanacağı bilinmezken, İl Başkanı Erdoğan Isır, tarih belirlemede kendilerinin yetkili olduğunu duyurdu.
22 ARALIK'TA YAPACAĞIZ
CHP Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş ile ilçe başkanları toplantısında kongre tarihlerinin belirlendiğini belirterek, “Birkaç ilçe aynı güne denk gelmişti. İl Başkanı bize aramızda anlaştıktan sonra bir sorun olmadığını söyledi. Ocak konusunda bir düşünce belirtti ama biz ilçe başkanlarımızla bu sorunu çözdük. 22 Aralık’ta kongremizi yapacağız” dedi. 
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER