CHP İLÇE BAŞKANLIĞINA KURTULUŞ ADAY OLDU

CHP’de kongreler öncesinde Fatma Kurtuluş, Adapazarı ilçe başkanlığına adaylığını açıkladı. Adaylık dilekçesini bugün 15.00’te partiye verecek olan Kurtuluş, tabandan yoğun istek aldığını söyledi

CHP İLÇE BAŞKANLIĞINA KURTULUŞ ADAY OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongreler öncesinde Fatma Kurtuluş, Adapazarı ilçe başkanlığına adaylığını bugün açıklayacak. Kurtuluş basın açıklamasında partide çeşitli kademelerde görev yaptığını belirterek, “2014 yılında Adapazarı Belediye Başkan adayı olarak partime hizmet etme şerefine erişmiş, seçim kampanyası boyunca partimizin başarısı için mücadele ettim. Bu görevimden sona aktif siyasetin içinde olmasam da çeşitli vesilelerle her zaman partimin bir üyesi olma bilinci ve sorumluluğu ile hareket ederek çalışmalara katılmış ve üzerime düşen görevi layığı ile yapmaya gayret etmiştim” dedi.
PARTİLİ DOSTLAR
Partinin bir kongre süreci yaşadığını dile getiren Kurtuluş, “Bu süreç delege seçimlerinin ardından ilçe ve ardından il kongresi ile devam edecektir. Kongre sürecimiz vesilesi ile ilgili arkadaşlarımla ve partili dostlarımla yaptığım istişarelerin ardından Adapazarı İlçe Kongresinde aday olma kararı almış bulunuyorum. Adaylık başvurumu bugün 15.00’te Cumhuriyet Halk Partisi Adapazarı İlçe Başkanlığına vereceğim dilekçe ile resmen ilan edeceğim. Bu kararı almamda tabanımızdan aldığım yoğun isteğin en büyük neden olduğunun bilinmesini isterim. Zira partimizde tabanın ve delegelerimizin en büyük güce sahip olduğuna ve bu partinin gerçek sahibinin onlar olduğuna canı gönülden inanmaktayım” diye konuştu.
GÜÇLENME VE BİRLİKTELİK
Kurtuluş sözlerini şöyle sürdürdü: Parti içi demokrasinin her zaman en önemli ilke olduğu CHP’de kongreler bir güçlenme ve birliktelik vesilesidir. CHP’nin bu kongre sürecinden güçlenerek çıkacağına ilişkin inancım tamdır. CHP’de görevler parti delegeleri tarafından verilir ve alınır. Bu açıdan tabanın partinin gerçek sahibi olduğunu gösteren kongrelerimizde kaybeden olmaz ama kazanan CHP olur. Bu duygularla CHP’nin kongre sürecinin hayırlı olmasını diliyor, bugün yapacağım adaylık açıklamama tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER