CHP KURULTAY DELEGELERİ DE DESTEK VERDİ

CHP Sakarya Kurultay Delegeleri, olağanüstü kurultay yapmak için imza attıklarını açıklayarak, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptılar

CHP KURULTAY DELEGELERİ DE DESTEK VERDİ

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

1 Kasım seçimleri sonrasında CHP?de başlayan Olağanüstü Kurultay çağrısını Sakarya kurultay delegelerimiz ile birlikte bir araya gelerek değerlendirdik. Bu çağrının partimizde ne gibi değişikliklere ve olumlu süreçlere gideceğini detaylı olarak tartıştık ve fikirlerimizi beyan ettik. Neticede hepimizin ortak kanaati olarak partimizin bir olağanüstü kurultay ile birlikte uzun yıllardır beklentilerimizin karşılanacağı bir tüzük ve parti program değişikliğine imza atılması fikri ortaya çıktı.

Biz uzun yıllardır bu partiye emek vermiş insanlarız. Geçirdiğimiz son iki seçimde öncesinde Sakarya’da milletvekili sıralamasının belirlenmesi amacıyla bir ön seçim yapılmaması ve örgütlerin fikrinin alınmaması bizleri son derece üzmüş ve beklentilerimizi karşılıksız bırakmıştır. Biz CHP’liler olarak halen Sakarya’da neden bir ön seçim yapılmadığını sorusunun cevabını tam olarak alamadık ve bundan dolayı tepkili olduğumuzu bu vesileyle yeniden dile getirmek istiyoruz.

Diğer yandan Sayın Genel Başkanımız seçim süreçlerinde olağanüstü çaba sarf etmiş ancak örgütlerimiz bazı sebeplerden ötürü seçim sürecinde yeteri kadar hazırlanamamıştır. Örgütler bu partinin her şeyidir ve örgütler şu anda mağdurdur. 3 kurultayda tüzük değişikliği sözü verilmiş ancak yapılmamıştır.

Bu ve benzeri sebeplerden ötürü biz CHP Sakarya Kurultay delegeleri olarak partimizin olağanüstü kurultay çağrısına imza ile destek verme kararı aldık. Bu imzayı atmayan diğer kurultay delegesi arkadaşlarımızında ön seçim ve tüzük değişikliğinden yana olduklarını çok iyi biliyoruz.
Partimizin bir an önce olağanüstü kurultaya giderek gerek Atatürk ve solun evrensel ilkelerinin temellerine dayanan yeni bir tüzük, kadro ve parti programı değişikliği gerekse Sakarya gibi yerlerde bir sosyal demokrat geleneği olan ön seçim şartının getirilerek, atanmış değil seçilmiş örgütlerden oluşan bir CHP istediğimizi kamuoyuna ilan ediyoruz.
Bu olağanüstü kurultay çağrısına destek amacı ile verdiğimiz imzalarımız, gerçekleşecek olan kurultayda aday olacağını açıklayan yada açıklama ihtimali bulunan bir isme yakın olma anlamı taşımasın. Biz partimizin olağanüstü kurultaya giderek gerekli değişikliklerin yapılmasını arzu ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyururuz

Açıklamayı yapan CHP Sakarya Kurultay Delegeleri:  Nalan Yedekçi ,  Deniz Melek Başoğlu, Nurhan Aydın,   Reyhan Doğan, Erdoğan Isır,  Ecevit Keleş, Yalçın Ekşioğlu, Ziya Yalın, Atilla Zeytinoğlu ,  Ziyaettin Ferman
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE