CHP'li Keleş: "İşte rant budur"

CHP İl Başkanlığı, Serdivan AVM’nin yanında bulunan yeşil alanların ticari alana dönüştürüldüğünü ileri sürerek, ‘işte rant budur’ başlıklı broşür bastırdı 

CHP'li Keleş: "İşte rant budur"

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Serdivan AVM'nin yanında bulunan yeşil alanın imar tadilatlarıyla ticari alana dönüştürüldüğünü, yeşil alanın okul arazilerinin üzerine kaydırılıp elde edilen arazilerin de ruhsatsız ve kaçak olarak gözüktüğünü ileri sürerek geçtiğimiz günlerde birkaç kez basın açıklamasında bulunmuştu. Keleş, açıklamaların ardından bu kez ‘İşte rant budur’ başlıklı broşür bastırılarak Serdivan ve Adapazarı’ndaki vatandaşa dağıttı. 

50 BİN BROŞÜR BASILDI
50 bin tane broşür bastırarak Serdivan ve Adapazarlılara dağıtacaklarını söyleyen Keleş, “daha önceki basın açıklamamızda, 2 bin 617 metrekare yeşil alanın, okulların üzerine atılıp ticari alan ilan edilmesiyle ilgiliydi. Bu broşürde ise bunun dışında Serdivan AVM’nin bulunduğu açık otoparkların yeşil alan olduğunu belirtiyoruz. Aynı zamanda Gönül Kahvesi ve Kahve Dünyası çıkıntılarının yeşil alan içerisinde olduğunu beyan ediyoruz. Yaklaşık 12 bin metrekare yeşil alanın Serdivan AVM’nin açık otoparkı olarak kullanıldığını ifade ediyoruz” dedi. 
‘SATIŞ OFİSİNİN ALANI DA YEŞİL’
Cadde 54’ün satış ofisinin bulunduğu yerin yeşil alan olduğunu iddia eden Keleş, “bu yeşil alan aynı zamanda Cadde 54’ün şantiye binası olduğunu da belirtiyoruz. İleri de burasının da aynı şekilde Serdivan AVM’nin alanı nasıl ki açık otopark olarak kullanılmışsa, buranın da aynı şekilde kullanılacağını iddia ediyoruz. Cadde 54’ün 32 bin metrekare imarı varken, 112 bin metrekareye çıkarıldığını iddia ediyoruz. Bazı binalar 6 kat olarak yapılmış. Bunları belirtirken broşürümüzün arka yüzüne bir mektup yazdık. Sakarya’da Cumhuriyet Halk Partisi olarak görevimiz bunları belirtmektir” diye konuştu. 
VALİ VE BAŞKANLARA SESLENDİ
Keleş, “’Sakarya’da rant var’ dediğimiz zaman ‘Sakarya’da rant yok’ diyenlere bu broşür tokat gibi suratlarına yapışmıştır. Buradan Sayın valime, sayın Büyükşehir Belediye Başkanıma ve Serdivan Belediye Başkanımıza seslenmek istiyorum, ‘halk için hizmet edin, halkın yeşil alanlarını birilerine peşkeş çekmeyin.’ Otopark kullanılacaksa başka alanlara yapılsın. Bu açıdan bu alanların şu an itibariyle yeşil alana dönüştürülmesi gerekiyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçe belediyeleri, yatay imardan bahsederken, gidip Cadde 54’ün bulunduğu alana gidip düşey imardan binaların yapıldığını göreceklerdir. Hem de alanı 1’e 3 kullandıklarını da göreceklerdir” ifadelerini kullandı. Serkan Ok 
 

banner3
YORUM EKLE