CHP'li keleş mesaj verdi: Her yıl kutlanacak!

CHP İl Başkanlığı, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Demokrasi Meydanı'nda bulunan Atatürk Büstüne çelenk sundu

CHP'li keleş mesaj verdi: Her yıl kutlanacak!

CHP İl Başkanlığı' nın Demokrasi Meydanı'ndaki çelenk sunma törenine; CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, CHP Parti Meclis (PM) Üyesi Ayça Taşkent, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı, İlçe Başkanları ve partililer katıldı.
Tören Atatürk Büstüne çelenk sunmayla başladı. Çelenk sonrası Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Ufuk Doğan tarafından günün anlam ve önemi adına şiir okundu.
 'HER YIL KUTLANACAK'
Törende konuşan İl Başkanı Keleş, "30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Atatürk'ün Samsun'a çıktığı gün itibariyle başlayan kurtuluş mücadelesi, 30 Ağustos 1922'de Türkiye Cumhuriyeti'nin Zafer Bayramı ile sonuçlanmıştır. Böyle sevr anlaşmasını imzalayanlara vurulmuş en büyük tokat," Ordular İlk Hedefiniz Akdeniz İleri" diyen Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının o mücadelesi Türkiye Cumhuriyeti'nin Zafer Bayramıyla sonuçlanmıştır. Sizler, çocuklarımız ve geleceğimiz, Türkiye Cumhuriyeti var oldukça, 30  Ağustos Zafer Bayramı her yıl kutlanacaktır"  dedi. Serkan Ok / Sevda Taşdan

banner3
YORUM EKLE