CHP Sakarya’dan ‘Coronavirüs’ açıklaması 

CHP Sakarya İl Başkan Yardımcısı Dr. Sacit Caner, ilimizde son günlerde  coronavirüs şüpheli hasta sayılarının artmasıyla ilgili açıklama yaptı 

CHP Sakarya’dan ‘Coronavirüs’ açıklaması 

Neredeyse tüm dünyada etkili olan yeni tip coronavirüsCovid – 19’ şüphesiyle Sakarya’da da bazı hastalara testler uygulandı. Testlerin hepsi negatif çıkarken, virüs gündemden düşmüyor. 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya Sağlık Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Dr. Sacit Caner de konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. 
Caner’in açıklamasının tamamı şu şekilde: 
Şehirimizde, coronavirus ile ilgili birçok sipekülasyon gündeme gelmekte. Öncelikle CHP Sakarya İl Başkanlığı olarak tüm gelişmeleri titizlikte takip ettiğimizi belirtmek isterim. Şehir merkezinde ve birkaç ilçemizde, şüpheye bağlı alınan tedbirler basına yansımakta, yansıyan bu haberler de Sakarya halkını tedirgin etmektedir.  Bir konuyu önemle belirtmek isterim ki; Sakarya’da bugüne kadar teşhis edilmiş herhangi bir coronavirus vakasına rastlanmamıştır. Basına yansıyan boyutuyla, virüs şüphesiyle birkaç kişinin tetkikleri yapılmış fakat tüm sonuçlar negatif çıkmıştır. Halkımızın, oluşan sipekülasyonları dikkate almak yerine, yetkili kurum ve kuruluşlardan bilgi edinmesi ve en önemlisi virüsten koruma yöntemleriyle önlem almaları gereklidir. Sağlık Bakanlığı’nın virüsten korunma amaçlı yayınlarını takip etmeli, birey olarak üzerimize düşeni yapmalıyız. Konu ile ilgili süreci dikkatle takip ettiğimizi bir kez daha belirterek, tüm Sakarya halkına sağlıklı yarınlar dilerim.” 
 
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE