CHP Sapanca'da başkan yeniden Cengiz Çiçek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sapanca İlçe Örgütü'nün  olağan genel kurulunda başkanlığa Cengiz Çiçek seçildi. Çiçek, daha önce sürdürdüğü bu görevinden belediye başkan adaylığı için istifa etmişti.

CHP Sapanca'da başkan yeniden Cengiz Çiçek

sakaryayenihaber.com - Özge BOZKURT bildiriyor
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sapanca İlçe Örgütü'nün olağan genel kurulu Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi'nde gerçekleşti. Saat 14.00'te başlayan genel kurulda Divan kurulu Yılmaz Şahin başkanlığında Birgül Toksöyle ve Süleyman Karayakalıoğlu'ndan oluştu. Başkanlığa aday olmayan İlçe Başkanı Nuray Dikmen, yönetim kurulunun faaliyetini anlattı. Daha sonra CHP İl Başkanı Erdoğan Isır ve Parti Meclisi (PM)  üyesi Ayça Taşkent de konuşma yaptı. İl Başkanı Isır ve İl yönetim kurulu üyesi Nermin Şirin, başkanlığı bırakan Nuray Dikmen'e plaket verdi. 
Son yerel seçimlerde CHP'den Millet İttifakı Sapanca Belediye Başkan adayı olan Cengiz Çiçek ile Mehmet Ali Kahraman'ın başkanlık için yarıştığı kongrede 85 delegeden 2'sinin delegeliği başka partiye geçtikleri için seçim kurulunca düşürüldü. Oy kullanma hakkı bulunan 83 delegeden 81'inin oy kullandığı kongrede Cengiz Çiçek 42, Mehmet Ali Kahraman ise 37 oy aldı. 2 oy ise geçersiz sayıldı. 
Cengiz Çiçek, Belediye Başkan adaylığı için istifa ettiği İlçe Başkanlığına yeniden seçildi. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2019, 17:54
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER