CHP'DEN ALTERNATİF 29 EKİM KUTLAMASI

CHP İl Örgütü ve partililer, dün alternatif bir kutlama programı düzenledi. Düzenlenen kutlama töreninde partililer Demokrasi Meydanında Atatürk Anıtına çelenk bıraktı.

CHP'DEN ALTERNATİF 29 EKİM KUTLAMASI

Cumhuriyetin kuruluşunun 94’ncü yıl dönümü nedeniyle CHP İl Örgütü, ilçe yönetimleri  Demokrasi Meydanında bir araya geldi. Saygı Duruşu ve istiklal Marşı ile başlayan alternaif kutlamaya CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’da katıldı.  Kutla programında konuşma yapan CHP İl Başkanı Ayça Taşkent,  “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün , “Benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir”  dediğini vurguladı.
KRİTİK SÜREÇ
Taşkent şöyle devam etti, “Dünya lideri Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurularak, Türkiye’de aydınlanmanın yolunu açan Cumhuriyet Halk Partisi’nin neferi olarak, ülkemize ve halkımıza hizmet etmenin onuru ve gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimize yönelik tehditler karşısında çelikten bir kale oluşturan CHP’ye, demokrasinin, rejimin ve ülke topraklarının ciddi tehlike içinde bulunduğu günümüzde her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. İçinden geçtiğimiz kritik süreçte, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına ve rejime yönelik tehlikeler için bugün gelinen noktada sorumluluk artık hepimizindir.”
HUZUR-ADALET
“Tehdit ve tehlikeleri bertaraf etmek için toplumun bütün kesimlerine, sen - ben kavgasını bir yana bırakarak, birlik, beraberlik içinde duyarlı olma çağrısında bulunuyoruz” diyen Taşkent, “İçinden geçtiğimiz kritik süreçte, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına ve rejime yönelik tehlikeler için bugün gelinen noktada sorumluluk artık hepimizindir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak mücadelemiz halkımızla birlikte, sürecektir. Ülkemizde barış, huzur, adalet, kardeşlik ve refah yeniden hakim kılınacaktır. Varlığımızı yok etmeye yönelik, içerden ve dışarıdan yapılan bütün saldırıları, birlikte hareket ederek, bertaraf edeceğiz” sözleriyle açıklamasını tamamladı. Onur ÖZEN

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER