CHP’den Halk TV’ye ‘yanınızdayız’ ziyareti

CHP Adapazarı İlçe Başkanı Ayşe Füsun Çetin ve beraberindeki heyet, RTÜK tarafından 5 gün yayın durdurma cezası alan Halk TV’yi ziyaret etti

CHP’den Halk TV’ye ‘yanınızdayız’ ziyareti

sakaryayenihaber.com-Serkan OK

 Ayşenur Arslan'ın Medya Mahallesi programındaki dış politika eleştirilerini yasa ihlali sayan Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Halk TV'ye, "Yayınlar, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin varlık ve bağımsızlığına, Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, Atatürk ilke ve inkılâplarına aykırı olamaz" maddesinden 5 günlük ekran karartma cezası vermişti.

TOKTAŞ’I ZİYARET ETTİLER

Halk TV’nin cezası başlarken CHP Adapazarı İlçe Başkanı Ayşe Füsun Çetin, CHP Spor Kurulu Genel Merkez Sakarya İl Temsilcisi Aşkın Oktay, CHP Adapazarı Başkan Yardımcıları Metin Özçatal ve Gülhan Eren Kılıç, CHP Adapazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülcan Sarıkaya, Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş’ı ziyaret ederek yanlarında olduklarını iletti.

‘HALK TV’NİN YANINDAYIZ’

Ziyaret sonrası açıklamada bulunan Başkan Çetin, "Halk TV’nin kapatılması konusunda ceza kesilen o madde şöyle diyor, “Yayınlar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlık ve bağımsızlığına, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, Atatürk ilke ve inkılâplarına aykırı olamaz.” Faşizmin bildik yöntemidir. En çok değer verdiği üzerinden halk cezalandırılır. Bu yöntemi çok iyi tanıyoruz, biliyoruz. Bu girişimler tarihin her döneminde hep mahkum olmuştur. Halk TV’nin yanındayız. Genel Yayın Yönetmeni sayın Suat Toktaş ile Bakırköy stüdyolarında süreci ve sonrasını değerlendirdik” diye konuştu.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER