CHP’den öğrencilere televizyon desteği

CHP İl Başkanlığı, uzaktan eğitim sürecinde tespit ettikleri ihtiyaç sahibi 40 öğrenciye TV hediye edeceklerini açıkladı

CHP’den öğrencilere   televizyon desteği

Kovid-19 salgını dolayısıyla tedbir amaçlı uzaktan eğitim sürecinde ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik CHP İl Başkanlığı’ndan TV desteği geldi. İl Başkanı Ecevit Keleş, il binasında konu ile ilgili açıklama yaparak belirledikleri 40 öğrenciye TV hediye edeceklerini belirtti. Keleş, “Türkiye Cumhuriyeti’nin doksan yıllık birimlerini, elde avuçtaki her şeyi satıp yandaşlara peşkeş çeken, hovardaca harcayan on dokuz yıllık AKP iktidarı sonunda ülke olarak geldiğimiz nokta marketlerde çalınmasın diye alarm takılan ayçiçek yağları, çocuk bezleridir. Artık oynanmış istatistikler, cilalı veriler de gerçekleri kapatamaz oldu” dedi.

ESNAFIN SORUNLARI

Birçok esnaf kesiminin salgından etkilendiğini ifade eden Keleş, “Cumhur ittifakı temsilcileri lale devri yaşarken Sakarya esnafı kapatılan dükkanları, kararan gelecekleriyle baş başa kalmış durumda. Lokantacılar, kahveciler, cafeciler, kırtasiyeciler, servisçiler, müzisyenler, kantinciler ve daha sayabileceğim işletmeler salgın da nasıl yaşıyor, nasıl elektrik, su ve doğalgaz parasını ödüyor soran var mı? Zaten kıt kanaat geçinen çalışanlar kısa çalışma ödeneği ile sürünürken trilyonlar Karasu- Arifiye tren yolu ihalesinde hiç edilmişti. Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanlığı olarak bu gerçekler ışığında diyoruz ki zengin toprakların fakir insanları olmayı bir kader olarak görmüyoruz. Yine zorlukların paylaştıkça azaldığının en büyük kanıtı tarihimiz ve kültürümüz ışığında Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanlığı olarak parti örgütümüz dahilinde ve gücümüz nispetinde uzaktan eğitimin zorunlu kılındığı ve internet, TV destekli eğitim diye tarif edilen ancak evlerinde TV’si olmayan öğrencilerimizin evleri öncelikli olmak üzere televizyonu olmayan 40 aileye televizyon desteği sağlamaktan mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Serkan OK- Nilüfer Nisa İnoğlu
 

banner3
YORUM EKLE