CHP’li kadınlar maske dağıtıyor

CHP İl Kadın Kolları, kovid-19 salgınına karşı tedbir amaçlı üzerinde ‘Önce İnsan’ yazılı maske dağıtımına başladı

CHP’li kadınlar maske dağıtıyor

Tüm dünyayı etkisi altına kovid-19 salgını, ülkemizde kontrol altına alınmasıyla birlikte 1 Haziran’dan itibaren yeni normalleşme sürecine geçti. Normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte, salgına karşı sosyal mesafe kuralı, maske kullanımı ve hijyen kurallarına devam edeceği açıklandı. Çok sayıda ilde maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Kadın Kolları Örgütü ise; ‘Önce İnsan’ yazılı maske dağıtımına ilk olarak gazetemizle başladı. 
“HERKESE ULAŞACAĞIZ”
Gazetemizi ziyaret eden CHP İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu ve beraberindekiler, maske dağıttı. Başkan Çeroğlu, “İlçe örgütlerimiz, bu süreç içinde maske dağıtımını gerçekleştiriyordu. Bizler de İl Kadın Kolları olarak ilçelerimize destekli ve yine hemen yan komşumuzu olan siz değerli Yenihaber gazetesi emekçilerimizden başlamak istedik diyerek ziyaretimizde bulundu. Önceliğimiz insanlıktır. Parti gözetmeksizin tüm Sakaryalı hemşehrimize maske dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Zor bir süreçten geçiyoruz. Salgına karşı alınan tedbirler arasında maske kullanımı da var. Bizler de Cumhuriyet Halk Partisi olarak, böyle bir çalışma başlattık. İl başkanımızın Ecevit Keleş’in de yoğun gayreti ve desteği ile koşullarımız doğrultusunda CHP varsa herkes için var sloganıyla hemen herkese ulaşıp, maske dağıtımı yapacağız” dedi.

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş de çalışmaları sırasında esnafla yaptıkları sohbetlerde “Zaten zorda olan esnafın salgının da etkisiyle iyice içinden çıkılmaz bir hale düştüğünü tespit ettik. Mücbir sebep durumlarında dahi eğer ki bu hükümet esnafın, halkın yanında duramayacaksa onlara karşılıksız destek olamayacaksa, olamıyorsa üstüne birde bu durumda haktan para istiyorsa söylenecek söz kalmamıştır” dedi.

Esnafın ortak söyleminin “eğer ekonomi üç beş ay daha bu şekilde giderse işler kötü. Ülkemiz ve Sakarya büyük ekonomik çıkmazın içine sürüklenecek. Eğer şimdiden önlem almazsak ileride bizi bir sosyal patlama beklemekte” olduğunu söyleyen Keleş sözlerine devamında şu şekilde konuştu;

“Kaynaklarımızı doğru harcamıyoruz. Örneğin büyükşehir bedava bal süt dağıtacağım diyor vatandaşı bu salgın günlerinde ellerinde kaplarla sıraya diziyor. Rahmetli Ünal Ozan çiftçi birlikleri kurdu süt topladı bunları işledi ve tanzim satışta Sakarya örneğini oluşturdu. Peki büyükşehir bu dağıttığı sütü, balı kimden alıyor?

Hadi onu geçtik fidancılıkta atılım yapmaya çalışan Sakaryalı iş dünyası dururken Kocaeli den çiçek alıp orta refüjlere dikiyor büyükşehir belediyesi. Yani ancak bu kadar savurgan olabilir bir yönetim. İnanın aynı parayı düşünerek harcasak  birçok derdimize çözüm bulacağız ama mantık hep ranta yeniliyor Sakarya’da.

Bakın sürdürülemez bir durumdayız tekrar söylüyorum küçük bir mutlu azınlık dışında ticaretle uğraşan hemen hemen tüm kesimler son demlerinde sıkıntı büyük Sakarya ekonomisi can çekişiyor yerelde ve ulusal çapta yetkililer makyaj peşinde, dahası oda kendini kurtarmaya çalışıyor. Trafikten günlük yaşama cezalarla ekonomiyi düzeltmeye çalışmak akıl almaz bir yöntem.

Sakarya ve Türkiye ADALET, LİYAKAT ve ÜRETİM ile bu sorunları hep birlikte CHP önderliğinde aşacaktır.”

 Serkan Ok


 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER