CHP’li Özkoç, Cumhur İttifakı vekillerine seslendi

Çoklu baroyla ilgili konuşan CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Cumhur İttifakı vekillerine seslenerek, “Gelin bugün bu yasayla ilgili görüşmeler sonuçlanırken hep beraber bu cübbenin düğmeli bir cübbe olmasının önüne geçelim, birlikte engel olalım” dedi

CHP’li Özkoç, Cumhur İttifakı vekillerine seslendi

sakaryayenihaber.com -

TBMM Adalet Komisyonu’nda, AKP ve MHP milletvekillerince hazırlanan “Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” kabul edildi. Görüşmelerin dördüncü gününde baro başkanlarının görüşmeye cübbe, düğme, iğne ve iplikten oluşan paket göndermesi damga vurdu.

ÖZKOÇ CÜBBE GİYDİ

Baro başkanları komisyondaki avukat milletvekillerine, avukat olduklarını hatırlatmak, bağımsızlık ve tarafsızlık mesajı vermek amacıyla cübbe, düğme, iğne ve iplikten oluşan bir paket göndermesine rağmen çoklu baro, AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla kabul edildi. CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, cübbenin çok değerli olduğunu ve adaleti temsil ettiğini vurgulayarak, “Hangi sınıftan olursanız olun ister yoksul olun ister zengin olun, isterseniz toplumun farklı kesiminde yaşayın. Bu cübbelerle karşılaştığınız zaman sizi koruyacak ve adaleti size sunacak bir cübbenin var olduğunu görüyorsunuz. O yüzden bu cübbeyi giydiğiniz zaman bu cübbenin önünde herhangi bir düğme yoktur” diye konuştu.

“HAYATIM BOYUNCA ONUR DUYACAĞIM"

Cübbeden, hayatı boyunca onur duyacağını ve giymekten zevk alacağını söyleyen Özkoç, “Bu cübbenin özellikle saygı duyulması gereken bir cübbe olması gerekiyor. Bu kanun maalesef, bu cübbeyi giyen hukukçuları, avukatları ayrıştırıyor ve siyasallaştırıyor. Bakın, burada düğmesi, iğnesi ve ipliği var; biz bunu reddediyoruz. Biz milletvekiliyiz, birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Daha demokratik daha güçlü bir Türkiye için birlikte olmamız gerekiyor. Kavga etmeden kardeşçe birlikte olmamız gerekiyor. O yüzden gelin bugün bu yasayla ilgili görüşmeler sonuçlanırken hep beraber bu cübbenin düğmeli bir cübbe olmasının önüne geçelim, birlikte engel olalım” şeklinde konuştu. Serkan OK

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2020, 12:19
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ben
Ben - 7 ay Önce

bu milletvekili ne diyorsa tersini yapın.100 yıldır hukuk sizin arka bahçeniz.yalansa yalan deyin. en güzel örnek 28 şubat döneminde bu millete kan kusturan ne kadar hukukçu varsa hepsi chp de siyaset yaptı veya yapıyor. hatta bir kaçının siyasete girdikten sonra chp ye ne kadar faydam oldu demek gibi talihsiz açıklamaları var. engin özkoç size ve sizin gibilere güvenmiyorum asla güvenmeyeceğim.saygılarımla.