"Çiftçimiz kendi kaderine terkedilmiştir"

Saadet Partisi İl Başkanı Abay, çiftçi borçlarının torba yasadan çıkartılmasıyla ilgili hükümete sert eleştirilerde bulundu

"Çiftçimiz kendi kaderine terkedilmiştir"


Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, beklenen Torba Yasanın Türkiye’de başta Pandemiden dolayı mağdur olan esnaf, işçi ve çiftçinin sorunlarını çözemediğini söyledi. 
Abay, basına yaptığı yazılı açıklamada, toplumun can damarı olan tarım kesimi çiftçimizin, bu torba yasadan çıkarılarak, milyonlarca üreticimizin beklentilerine cevap veremediğini ve kredi borçlarına da herhangi bir yapılandırma yapılmamış olduğunu tespit ettiklerini vurgulayarak, “Çiftçimiz kendi kaderine terkedilmiştir. Tarlasını, traktörünü ve malını bankaya kaptıran çiftçimiz yok olmaya mahkum edilmiştir. Saadet Partisi olarak hükümete uyarımız; tarım olmadan hayat olmaz. Tarımı yok etmek insanlığı açlığa mahkum etmektir. Bir an evvel çiftçimizin borcunun faizi silinmeli ve anaparanın uzun bir zamana yayılarak, gübre, ilaç, mazot gibi desteği artırarak çiftçimizi ayağa kaldırmalıyız. Tarım ürünü ithal eden bir ülke olmaktan çıkarak, ihraç eden bir ülke konumuna gelmeliyiz. Saadet Partisi olarak yapılması gerekenlerin bir an önce hayata geçirilmesi kurtuluşumuzun reçetesidir. Tarım olmadan hayat olmaz.”
 

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER