DAVAYA İHANET ETTİLER

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, kendilerinden ayrılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve diğer partilileri davalarını satmakla suçladı. Kamalak, “O servetler kendilerinin alın teri değil, sattıkları davanın bedelidir” dedi

DAVAYA İHANET ETTİLER

İFTAR
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak il başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Erenler Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki programda konuşan Kamalak, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi teşkilatlara hazırlık talimatı verdi. İlçe teşkilatlarının seçimlere çok titiz hazırlanmasını söyleyen Kamalak, “Seçmene muhakkak ulaşmamız gerekiyor. İlçe teşkilatlarını tam olarak kurmamız ve sandık yönetimlerini mutlaka oluşturmamız gerekiyor” dedi.
ELEŞTİRİ
İktidarda oldukları dönemde ilimizde yaptıkları icraatları paylaşan Kamalak, “Peki bizden sonra ne oldu? Gelin işi ehline verin” diye konuştu. Kamalak, isim vermeden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı da ağır bir dille eleştirdi. Kendilerinden ayrılan Erdoğan ve diğer partilileri davalarını satmakla suçlayan Kamalak, “Emin olun bu tür insanlar dünyada en acınacak insanlardır. O gelirler, o servetler kendilerinin alın teri değil sattıkları davanın bedelidir” ifadesini kullandı.
ACINACAK İNSANLAR
Kamalak, ’Siz hala orada mısınız’ şeklinde kendilerini eleştirenlere şu cevabı verdiklerini kaydetti: “Ben diyorum ki; Elhamdülillah buradayım. Bana acıyarak bakana diyorum ki; dünyada en acınacak insan kimdir biliyor musunuz? Kimdir diye soruyor: Değerli kardeşlerim ilan ediyorum, dünyada en acınacak insan ülküsünü yitirmiş, idealini kaybetmiş, davasını satmış olan biçarelerdir. Emin o bu biçareler belki Karuni anlayışa göre, yüksek yüksek mevkilere, makamlara gelmiş olabilir. Yine Karuni anlayışa göre belki Karunlara da taş çıkaracak nispette gelir sahibi, servet sahibi olabilirler. Ama emin olun bu tür insanlar dünyada en acınacak insanlardır”
KİM DESTEKLENECEK?
“Peki en acınacak insan bu ise en saygıya değer olan kim?”diye soran Kamalak, “ En saygıya değer olan insan ise ’sıratı müstakim’ üzere yürüyenlerdir. Gerektiğinde, ’yeter ki sancağım düşmesin gerekirse başım düşsün’ diyen yiğitlerdir. Hakkı hakim kılmak için asla tereddüt etmeden eğilip bükülmeden kendi istikametinde yürüyen yiğitlerdir” şeklinde konuştu.
Kamalak, iftar sonrası çıkışta gazetecilerin “SP eski genel başkanlarından Recai Kutan’ın, AKP’nin cumhurbaşkanı adayı Tayyip Erdoğan’ın vizyon belgesini açıkladığı toplantıya katılmasıyla SP, Erdoğan’a destek mi veriyor” şeklindeki soruya ise şu yanıtı verdi: “Partimiz o noktada Cumartesi günü toplanacak, kararını öyle verecek. Değerli büyüğümüz nezaketen orada bulunmuştur”
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE