Davutoğlu bin yataklı için konuştu: Tamamlanması gerekirdi

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, ilimize yaptığı dönemde verdiği bin yataklı şehir hastanesi sözüyle ilgili olarak, “O konumda benim dönemimdeki atılması gereken adımlar atıldı. Şu ana kadar da tamamlanması gerekirdi” dedi

Davutoğlu bin yataklı için konuştu: Tamamlanması gerekirdi

AKP’den ayrılarak yeni parti kuracağı söylenen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu dün ilimize geldi. Dostlar Platformu buluşmaları kapsamında dün akşam Hanedan Tesisleri’nde bir konuşma yapan Davutoğlu, ilk olarak Ormanpark’a geldi. Bir süre dinlenen Davutoğlu daha sonra Tozlu Camii’ne geçerek ikindi namazını kıldı. Tozlu Camii önünde Davutoğlu’nu AKP eski Milletvekili Ayhan Sefer Üstün karşıladı. Davutoğlu’nu karşılamaya gelenler arasında Abdullah Yeşil, Feramuz Üstün, Selim Temurci, Mustafa Nedim Yamalı ve Dalyan Karadaş da vardı.

VATANDAŞ SOHBETİ

Namazın ardından Davutoğlu vatandaşlarla sohbet etti. Uzunçarşı’da esnafı dolaşan Davutoğlu daha sonra bir simit fırınında mola verdi. Sakarya’ya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Davutoğlu, “Sakarya bizim için karma bir şehir. Memleketimizin her köşesinden gönül coğrafyamızın her yöresinden insanlarımız burada. Sakarya deyince bizim inancımızın temsil edildiği bir şehir. Başbakanken defaatle geldim. Başbakanlığımız döneminde Sakarya’daki yatırımlara büyük ilgi göstermiştik. Şimdi de söz verdiğimiz projelerin devamı içinde elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Biz Sakarya’yı özlemiştik, Sakaryalı da bizi özlemiş. Hepsine çok çok teşekkür ederim” dedi.

PARTİLEŞME KONUSU

Partileşme konusunda da konuşan Davutoğlu, “Bütün siyasi hareketler halkın bağrından çıktığı ölçüde değerli olur. Kapalı kapılar veya sırça köşkte oluşan siyasi hareketin zemini yoktur. Her şeyin zemini bu ülke ve bu topraklardır. Son dönemde Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı problemi ülkemizin değişik yöresinde verdiğim konferanslarla ifade ediyorum. Elazığ, Diyarbakır ve Konya’da vatandaşla buluştuk. Hem istişare ediyoruz hem vatandaşımızın nabzını ölçmeye çalışıyoruz. Yeni arayışlara ihtiyaç var. Önemli olan bizim için siyasette savunduğumuz değerlerin hayata geçirilmesi. Ümit ederiz ki bu değerler günümüz konjenktüründe hayata geçirilir. Eğer bu olmayacaksa hepimizin görevi Türkiye’nin çıkış noktasında istişare ederek konuşmaktır. Bu yoğun ilgi beni memnun etti. Bu bizim halkta karşılığı olduğunu gösterdi. Gereken her adamı atacağız” dedi.

SAKARYA’YA VERDİĞİ SÖZLER

Davutoğlu, Sakarya ile ilgili 3 projeyi yakından takip etmeye devam ettiğini vurgulayarak, “Birisi bizzat söz verdiğim için bin yataklı şehir hastanesi. O konumda benim dönemimdeki atılması gereken adımlar atıldı. Şu ana kadar da tamamlanması gerekirdi. Nihayet seçim döneminde verilen sözler şahsi sözü değil iktidar partisinin sözüdür. Bunun yerine getirilmesini talep etmek Sakaryalıların hakkıdır. İkincisi Adapazarı-Karasu arasındaki 42 kilometrelik demiryolu hattı. Maalesef orada bazı süreç içerisinde arzu edilemeyecek şekilde gelişmeler oldu. Sakarya’nın Karadeniz’e bağlanması önemliydi. Tank Palet hem Sakarya hem Türkiye için stratejik öneme haiz bir yatırım. Bu yatırımların özelleştirme kapsamına alınması başlı başına bir tartışma konusudur. Bütün bunları şeffaf bir şekilde yapılması gerekir. Bu ülkede muhafaza edilmesi gerekiyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2019, 22:17
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Son Osmanlı
Son Osmanlı - 1 yıl Önce

Ah Davutoglu ah! !!
Şu an senin zeminin yok maalesef.
Tayyip seni şutlarken aklın hangi zemindeydi???
Ūstelik kongrede seçilip de başbakanliga gelmistin delege desteginde vardi
Ayni gūl gibi sende de siyasi basiret yok
Bahar geçti gitti kış geldi
Siz çiçek açmaya çalisiyonuz
Gūlle çiçekle böcekle ugraşiyonuz

SIRADAKİ HABER