Davutoğlu yeni parti için Cuma günü başvuracak 

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'un kuracağı, eski Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün'ün de kurucuları arasında yer aldığı yeni parti için sıcak bir gelişme yaşandı 

Davutoğlu yeni parti için Cuma günü başvuracak 

AKP'nin eski genel başkanı ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu kurmayı kararlaştırdığı yeni parti için sona gelindi. Eski Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün'ün de kurucuları arasında yer aldığı parti için başvuru yapılacak.  Sözcü'de yer alan habere göre Cuma günü İçişleri Bakanlığı'na kuruluş belgeleri teslim edilecek ve aynı gün Davutoğlu niçin ayrı bir siyasi parti kurduklarını, partinin diğer siyasi partilerden farkını anlatacak.

81 il'den 130 kurucunun yer aldığı yeni partinin isminin “Bizim Parti”, “Bir Parti” olması üzerinde duruldu. Daha çok “Bizim parti” ismi öne çıktı. Ancak yeni gelen bazı öneriler üzerine partinin ismi en geç Perşembe günü netleşecek.

Eski AKP Genel Başkan yardımcısı ve eski Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ da yeni partiyle ilgili açıklama yaptı. 
Partinin kuruluş çalışmalarının Cuma günü tamamlamış olacağını, genel başkan Ahmet Davutoğlu'nun öğleden sonra kapsamlı açıklamalarda bulunacağını belirten Özdağ, “Günde 20 saat çalışıp partimizin bir an önce kuruluşunu tamamlamak istiyoruz. Ne kadar erken olursa o kadar iyi olur. Çünkü siyaset giderek sertleşiyor. Çarşamba günü İçişleri Bakanlığı'ndan randevu isteyeceğiz” dedi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER