“Değişim yüzde 60’ın altında olmayacak”

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde delege seçimleri 7 Ekim’de başlıyor. Partinin kurumsal kimliği, hafızası ve daha bir çok etkenin baz alınarak sürecin yürütüleceğini ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz “Yeni yılın ilk günlerinde ilçe kongrelerimiz başlar. Ancak takvim net değil” dedi.

“Değişim yüzde 60’ın altında olmayacak”

ÜÇ DÖNEM KURALINA DEVAM
AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz “Teşkilat seçimlerinde de büyük oranda değişim olacaktır. Bu oranın yüzde 60’ların altında olmayacağını öngörüyoruz. Üç dönem kuralı yine işleyecek. Bu seçim dönemi diğerlerinden daha farklı olacak. Daha çok araştırma yapılacak. Temayül, istişare hatta tebdili kıyafetle sorgulama yapılacak. Kanaat önderleri dinlenecek. Bütün bu verilere parti hafızası ve diğer kriterlerde eklenerek en doğru isimler belirlenecek. Belki takvim süreç daha sonra net olarak açıklanacak ancak. Bu kongre döneminde her şey daha büyük hassasiyet içerisinde irdelenecek. Geniş kapsamlı bir çalışma ile kararlar verilecek” ifadelerine yer verdi.

ŞEHRİN SESİNE KULAK VERECEK
Yavuz “Parti tabanın beklentisi, şehirlerde, ilçelerde vatandaşın talep ve beklentileri var. Vefa, bağlılık, liyakat gibi birçok konuda eleştiri veya beklenti var. Biz milletimizle birlikte siyaset yapıyoruz. Millete rağmen bir karar almadık, almayız. Partimiz teşkilatlarını oluştururken şehrin sesine kesinlikle kulak verecek. Kanaat önderlerinin, tabanın fikirleri doğrultusunda önce ilçe kongrelerimizi ardından da il kongremizi tamamlayacağız. Bir kere daha altını çizmek istiyorum. Bu dönem her zamankinden daha hassas bir terazide tartılacak teşkilatlarda görev alacak isimler” dedi.
 

Serkan OK

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 11:09
YORUM EKLE